کد خبر: 755852 A

نماینده مردم اردکان در مجلس:

نماینده مردم اردکان در مجلس با اشاره به اینکه در این چندسال آمار بیکاری بالا رفته، گفت: علی‌رغم اینکه اشتغال خوبی ایجاد شده اما آمار اشتغالزایی با رشد بیکاری در تضاد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا تابش در نشست بررسی مشکلات اشتغال شهرستان اردکان اظهار داشت: لازم است از کارفرمایان و کارآفرینان در این شهرستان تقدیر و تشکر شود که با وجود انبوه مشکلات همواره چراغ اشتغال و تولید را روشن نگه داشتند.

وی با بیان اینکه همه مسئولان استان همواره تحت فشار افکار عمومی هستند، ادامه داد: همیشه این سوال مطرح است که چطور با وجود آمارهای مختلف برای ایجاد اشتغال، بیکاری در شهرستان و استان افزایش یافته و تا مرز 17 درصد در استان رسیده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس با بیان اینکه امید است گام‌هایی در راستای کاهش نرخ بیکاری برداشته شود، عنوان کرد: در کنترل تورم به زیر 10 درصد رسیدیم و از نظر ذخایر ارزی در وضعیت مطلوبی هستیم و حجم سپرده‌گذاری‌ها نیز افزایش یافته اما مردم مطالبه اشتغال دارند.

وی با بیان اینکه توصیه داریم که قدردان زحمات کارگران باشیم، عنوان کرد: در عین حال از زحمات کارآفرینان نیز قدردانی شود و نباید کاری کرد که کارآفرین و سرمایه‌گذار عطای کار را به لقای آن ببخشد و بیکاری رشد پیدا کند.

تابش با اشاره به اینکه تاکید بر اصل سه‌جانبه‌گرایی در مشکلات کارگران دارم و معتقدم دولت و کارگر و کارفرما برای حل مشکلات هم اندیشی کنند، اظهار داشت: با توجه به افزایش بیکاری در استان، دلایل و علل قابل قبولی برای مردم نداریم که چرا درصد بیکاری افزایش یافته است.

عضو شورای پول و اعتبار با بیان اینکه دو سه برابر بیکاران استان فرصت شغلی ایجاد شده اما بازهم بیکاری کاهش نیافته و رشد داشته، تصریح کرد: توجه به رونق تولید و خدمات تنها راه خروج از مشکلاتی است که با آن دست به گریبانیم.

وی با بیان اینکه برخی آسیب‌ها نیز به شدت بیشتری مورد توجه مردم است، گفت: با توجه به نا هنجاری‌های موجود در شهر ها و برخوردهایی که می‌بینیم به‌ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی، مردم برخی آسیب‌ها را به حضور افراد غیر بومی نسبت می‌دهند که تلاش داشتیم این ذهنیت بهبود یابد.

تابش با بیان اینکه لازم است به راهکارهایی برسیم که تعامل بیشتری بین نیروهای امنیتی و انتظامی و کارفرمایان باشد و ذهنیت منفی شکل گرفته در مردم را اصلاح کند افزود: مسکن و اسکان کارگران به شدت مورد توجه و تاکید است و با توجه به افزایش دستمزدها، همچنان با تورم فاصله زیادی داریم لذا لازم است کارفرمایان در این زمینه اقدامی برای کارگران داشته باشند.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار تقویت تشکل های صنفی مورد توجه کارگران شد و عظهار داشت: اردکان کانون توسعه و چرخش اقتصادی استان است و اگر مشکلات صنعتی و اقتصادی آن رفع شود استان نیز سرفراز است.

اشتغال بیکاری یزد آسیب اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر