کد خبر: 755795 A

در البرز رخ داد؛

نوجوان ۱۴ ساله کلاهبردار و فروشنده ارز‌های دیجیتال در استان البرز با ۱۰ میلیارد ریال تخلف دستگیر شد.

به گزارش ایلنا،، سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی البرز ضمن اعلام این خبر افزود: این کلاهبردار خود را به عنوان مدیر سایت‌های مشهور فروش ارز دیجیتال معرفی و اقدام به خرید و فروش ارز می‌کرده است.

وی اضافه کرد: شگرد کلاهبرداری وی به شکلی بود که با ایجاد اکانت‌های جعلی اقدام به تبلیغ گسترده در فضای مجازی در خصوص خرید و فروش ارز کرده است.

سردار محمدیان گفت: این نوجوان از طریق تبلیغات مشتریان خود را جذب کرده و از آن ها درخواست می کرد که وجه پرداختی را مستقیم به حساب یکی از سایت های معتبر واریز و سپس خود را به عنوان نقش خریدار به آنها معرفی و ارزها را دریافت و به خریدار اصلی تحویل نمی‌داده است.

وی اضافه کرد: متهم 14 ساله در اعترافات خود اذعان داشت که با اکانت‌های جعلی و با استفاده از کارت شناسایی جعلی این عمل مجرمانه را انجام داده است.

فرمانده انتظامی البرز گفت: چنانچه افرادی به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفتند به پلیس فتا استان البرز واقع در کرج، میدان طالقانی مراجعه کنند.

محمدیان از کاربران خواست چنانچه قصد خرید هر نوع کالایی در فضای مجازی را دارند از مجاری و وب سایت‌های اصلی اقدام کنند تا گرفتار چنین شیادانی نشوند.

تلاش کارشناسان پلیس برای شناسایی مالباختگان همچنان ادامه دارد.

ارز استان البرز خرید و فروش فضای مجازی فروش ارز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر