کد خبر: 753662 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا اغلب استان‌های کشور با بارش باران و برف روبرو خواهند شد.

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی با اعلام این خبر اظهار داشت: آنچه مدل‌های هواشناسی نشان می‌دهد در اغلب استان‌های کشور بارندگی خواهیم داشت؛ البته به جز مرکز کشور و بخشی از جنوب شرق، بارش‌ها در مناطق مرتفع و کوهستانی با توجه به کاهش دما به شکل برف خواهد بود و بامداد امروز از سردشت و پیرانشهر گزارش برف داشتیم.

وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم شدت بارش‌های امروز در نیمه جنوبی آذربایجان غربی، در مناطقی از آذربایجان شرقی، استان‌های اردبیل، گیلان، بخش‌های غربی مازندران و شمال شرقی خراسان و همین طور در جنوب کشور حاکم شود و می‌توان در جنوب استان فارس و نیمه غربی کرمان هم انتظار بارش را داشت.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: وزش باد پدیده غالب در استان‌های قزوین، البرز، تهران، قم و اصفهان است که امروز و فردا با آن مواجه هستیم.

ضرابی افزود: بارش‌ها فردا به جنوب شرق کشور می‌رسد و در نیمه غربی به مرور از حجم بارش‌ها کاسته می‌شود، اما بامداد فردا با توجه به کاهش دما انتظار می‌رود بارش‌ها در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز باز هم به شکل برف نمایان شود.

وی گفت: کاهش دما امروز و فردا در نیمه غربی کشور و استان‌های ساحلی خزر تا ۶ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد و در نیمه شرقی تا ۹ درجه هم دما کاهش می‌یابد.

ضرابی تاکید کرد: آب‌های دریای خزر امروز و فردا متلاطم خواهد بود. همین طور خلیج فارس، تنگه هرمز، آب‌های مواج و متلاطم خواهند داشت تا جایی که ارتفاعات موج تا سه متر نیز افزایش می‌یابد و تردد برای قایق‌های تفریحی و همچنین شناور‌های سبک و نیمه سنگین مناسب نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تمرکز بارش‌های فردا در شرق استان گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و همین طور خراسان رضوی پیش بینی شده است.

استان های کشور سازمان هواشناسی قم وزش باد کاهش دما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر