کد خبر: 752685 A

رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: همراهی، تعامل، هم‌افزایی، اشراف و تسلط استاندار البرز به امور دامپزشکی جای هیچ‌گونه درخواستی را در استان برای ما نمی گذارد.

به گزارش ایلنا، علیرضا رفیعی‌پور در دیدار با استاندار البرز که امروز در محل دفتر استاندار صورت گرفت، با اشاره به اینکه البرز به منظور اهمیت، اولین استانی است که امسال برای دیدار با استاندار و سرکشی و نظارت امور حضور یافتم، افزود: همراهی، تعامل و تسلط استاندار البرز به امور، جای قدردانی دارد.

وی ادامه داد: سازمان دامپزشکی با 38 هزار نیروی فعال در کشور علی‌رغم بضاعت کم با ارائه 400 خدمت، عهده دار تامین بخش قابل توجهی از امنیت غذایی و امنیت اقتصادی کشور است.

رفیعی‌پور به حادثه سیل در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و گفت: بارندگی‌ها سرشار از مواهب الهی بود همچنین برکات آن را در آینده نزدیک خواهیم دید ولی بخشی نیز به‌دلیل وقوع سیل، خساراتی را برای زیرساخت‌های کشور و مردم در پی داشت.

وی افزود: در سیل اخیر حدود 24 هزار رأس دام سبک و سنگین، 9 میلیون قطعه طیور و هزاران تن‌ماهی تلف شدند که اگر نظارت و حضور جدی سازمان دامپزشکی نبود، اپیدمی بیماری‌های دامی، کشور را فرا می‌گرفت.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: همراهی، تعامل، هم‌افزایی، اشراف و تسلط استاندار البرز به امور دامپزشکی جای هیچ‌گونه درخواستی را در استان برای ما نمی گذارد. 

وی گفت: البرز شرایط امنی را در حوزه دام و طیور سپری می‌کند و جای نگرانی در این حوزه نیست.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر