کد خبر: 752335 A

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی با اشاره به افزایش سرمایه گذاری خارجی در استان از تصویب پنج طرح تولیدی سرمایه گذاری خارجی با سرمایه مصوب 14.3میلیون دلار در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سال گذشته خبرداد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد ، مسعود مهدی زاده مقدم در نشست مدیران شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های مناسبی که در استان و  به خصوص حوزه صنعت وجود دارد طرح های سرمایه گذاری خارجی مناسبی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سال گذشته مصوب شد که نشان از جذابیت بسیار سرمایه گذاری خارجی است و تمام مدیران شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی باید امسال در راستای رونق تولید تلاش مضاعفی در این زمینه داشته باشند.

وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی ظرفیت بالای اقتصادی برای سرمایه گذاری دارد، افزود: پنج طرح صنعتی با سرمایه گذاری خارجی به ارزش 14میلیون و 300 هزاردلار و اشتغال زایی مستقیم برای 190نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان تا پایان سال97 مصوب شد که در سال 98 هم بدنبال سرمایه گذاری های جدید خارجی خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ریسک سرمایه گذاری در ایران پایین بوده خوشبختانه سرمایه گذاران خارجی استقبال خوبی در استان داشته و با امنیت خاطر سرمایه گذاری می کنند.

مهدی زاده مقدم عنوان کرد: وجود واحد‌های صنعتی دانش بنیان، صادرات گرا و نوع کیفیت کالا‌های تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی باعث ایجاد فضای رقابتی میان سرمایه گذاران خارجی شده و ظرفیت مناسبی میان سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان شکل گرفته که در جهت رونق تولید استفاده و نیز از ظرفیت های بوجود آمده برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته در هر منطقه ای بهره گیری لازم را انجام می دهیم.

وی با اشاره به شعار سال که رهبر معظم انقلاب اسلامی، رونق تولید نامگذاری کردند، افزود: حمایت از رونق تولید از رویکرد‌های اصلی ما در مسیر تحقق اهداف اقتصادی صاحبان صنعت است به همین جهت واحد‌های صنعتی و تولیدی با حمایت‌هایی در بخش‌های زیرساختی از جمله تأمین آب، برق، گاز و مخابرات به بهره برداری می‌رسند.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: از همه توان و امکانات برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در جهت ایجاد تولید و اشتغال زایی در استان استفاده می کنیم تا شاهد تحولات بیشتری در حوزه اقتصادی و در سال رونق تولید باشیم.

استان خراسان رضوی دلار سرمایه سرمایه گذاری مخابرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر