کد خبر: 751478 A

عبدالمحمد زاهدی بیان کرد:

استاندار قزوین گفت: پرآب فعلی که بر اثر بارش‌های شدید در استان ایجاد شده نباید موجب بی‌‌خیالی مسئولان در حفظ ذخایر و منابع آبی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، عبدالمحمد زاهدی همراه علی فرخزاد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین، حمید پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین، معاون این شرکت، یاری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان قزوین، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک و دیگر مسئولان استان و شهرستان در حاشیه بازدید از دشت و تالاب الله‌آباد شهرستان آبیک اظهار کرد: بارندگی شدید هفته‌های اخیر در استان قزوین موجب بهبود وضعیت منابع آبی  شده که پرآبی فعلی نباید موجب بی‌خیالی مسئولان در حفظ ذخایر آبی برای روز مبادا شود.

وی افزود: همچنین باید در زمینه مصرف آب صرفه‌جویی صورت گیرد و این مهم در رأس برنامه‌های مسئولان قرار گیرد.

استاندار قزوین بر جلوگیری از چرای غیرمجاز در دشت الله‌آباد شهرستان آبیک از سوی مسئولان تأکید و خاطرنشان کرد: این دشت ذخیره‌های ژنتیکی محسوب می‌شوند که باید آن را حفظ کرد و از ایجاد کانون ریزگرد و انتشار آن به تهران، قزوین و کرج جلوگیری کرد.

زاهدی بیان کرد: سال گذشته دشت و تالاب الله‌آباد خشک بود که با احیای آن توسط آب رودخانه‌های استان قزوین بر اثر وقوع سیلاب امروز به منظره زیبایی تبدیل شده و شاهد انواع و اقسام پرندگان مهاجر شکاری، آب‌زی و کنارآب‌زی هستیم.

وی افزود: 15 تا 20 سال بود که دشت و تالاب الله‌آباد خشک شده بود و به برکت بارش رحمت الهی، جانی تازه گرفته و احیا شده است.

این مسئول ادامه داد: دشت الله‌آباد حدود 50 هزار هکتار مساحت دارد که حدود هشت هزار هکتار از تالاب این دشت آبگیری شده است.

استاندار قزوین اضافه کرد: مسئولان باید در حفاظت از دشت الله‌آباد، جلوگیری از تخریب این دشت و تبدیل دشت به گردشگری گام ارزنده‌ای بردارند.

استان قزوین تالاب سازمان برنامه و بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر