کد خبر: 751177 A

در گفتگو با ایلنا مطرح شد:

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران بردسکن به خاطر حجم سیل در سطح شهرستان و مهار و کنترل آن در این روستا از مردم روستای کلاته نو عذرخواهی کرد.

ابراهیم قاسم پور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در بردسکن گفت: متاسفانه بر اثر جاری شدن سیل در مناطق بالا دستی شهرستان، سیل به جنوب شهرستان جریان پیدا کرد و روستای کلاته نو از توابع بخش مرکزی بردسکن را در محاصره خود قرارداد.

سرپرست فرمانداری بردسکن  عنوان کرد: حقیقتا از دیشب تمامی دستگاه‌های اجرایی و خدماتی و امدادی ، نیروهای مردمی ، سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی  برای جلوگیری از ورود سیل به داخل روستا اقدامات موثری را انجام داده اند.

وی افزود: بر اثر چندین فرونشست زمین در محور بردسکن به شهرآباد با همت شهرداران و راهداران شهرستان نسبت به ترمیم و اصلاح آنها اقدام شد و در حال حاضر با توجه به طغیان سیل در روستای کلاته نو تا فروکش کردن سیل، این محور مسدود شده است که می طلبد روستاییان عزیز فعلا تردد نکنند که احتمال هرگونه فرونشست زمین در این محور وجود دارد.

2499777_310

قاسم پور افزود: خوشبختانه با مدیریتی که انجام شد و پای کار بودن اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان هیچ خسارت جانی در شهرستان نداریم و تلاش همه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران براین است که جان هیچ کسی به خطر نیافتد.

وی افزود: با توجه به وقوع سیل در روستای کلاته نو و  مسدود شدن راه روستایی سیف آباد تاکنون 50 درصد منازل روستایی که در معرض خطر سیل در روستای کلاته نو بوده است را تخلیه و در مکان های امنی اسکان داده شده اند.

وی میزان بارش باران را ظرف 24 ساعت گذشته 85 میلی متر اعلام کرد و گفت: بردسکن از این لحاظ در سطح استان بیشترین میزان بارندگی را داشته است.

به گفته وی با میزان بارش بارندگی 24 ساعت گذشته میزان بارندگی بردسکن در سال زراعی جاری به 310 میلی متر افزایش پیدا کرد که در 50 سال قبل این میزان بارندگی در بردسکن بی سابقه بوده است.

بارش باران سیل شورای هماهنگی مدیریت بحران روستا گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر