کد خبر: 750645 A

در گفت‌ وگو با ایلنا اعلام شد؛

مدیر کل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان از تعطیلی مدارس در ۱۱ شهرستان استان سیستان و بلوچستان به دلیل جاری شدن روان‌آب‌ها خبر داد.

عبدالرحمان شهنوازی (مدیرکل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره احتمال وقوع سیل در این استان گفت: بارندگی از شب گذشته تا امروز صبح در استان سیستان و بلوچستان ادامه داشت، اما امروز شرایط‌مان بهتر است.

وی با اشاره به تعطیلی مدارس در چند شهرستان گفت: از آنجا که بارش‌ها همراه با رگبار و رعد و برق و آبگرفتگی معابر بود، مدارس در برخی از شهرستان‌ها به دلیل آب‌های روان تعطیل شدند. اما تا این لحظه شرایط استان خوب است و مشکل خاصی وجود ندارد.

ادامه داد: امروز مدارس پیش‌دبستانی و دبستانی نوبت صبح و عصر در زاهدان تعطیل هستند. همچنین کلیه مقاطع چابهار هم با توجه به بارندگی شدید امروز تعطیل‌اند.

وی همچنین از تعطیلی کلیه مقاطع در نوبت صبح و عصر در کنارک، دلگان، فنوج، قصرقند، مهرستان، نیکشهر، میرجاوه، سراوان و سرباز خبر داد و گفت: امشب نیز با توجه به شرایط جوی در خصوص تعطیلی مدارس در روز دوشنبه تصمیم‌گیری می‌شود.

شهنوازی تعطیلی مراکز توانبخشی به ما اعلام نشده است، گفت: این سامانه کم‌کم به سمت نواحی مرکز استان در حال حرکت است و اوایل صبح سه‌شنبه از استان ما خارج شده و به سمت افغانستان می‌رود. بارندگی‌های خوبی در این چند روز داشتیم که بیشترین میزان بارش ۴۷ میلیمتر در برخی نقاط استان بود.

وی ادامه داد: بارش‌ها و وقوع سیلاب در افغانستان نیز ممکن است مشکلاتی را برای استان ما ایجاد کند، از همین رو ما تمهیدات لازم در این خصوص را پیش‌بینی کرده‌ایم و ورودی آب از کشور افغانستان به حوزه سیستان وجود دارد و تمام دستگاه‌های لازم از جمله ماشین‌آلات سنگین در این مناطق مستقر شده‌اند و در حال ترمیم سیل‌بندها هستند.

همچنین جواد نظری مدیریت بحران خراسان شمالی در خصوص تمهیدات این استان برای مقابله با سیل گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی که از هفته گذشته انجام شده است، یک سری اقدامات پیشگیرانه از قبیل شارژ انبارهای امدادی و آماده باش نیروها صورت گرفته است.

مدیر کل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر