کد خبر: 750466 A

هادی نسب به ایلنا خبر داد:

سخنگوی شورای هماهنگی مدیریت بحران یزد با اشاره به شدت بارش شب گذشته و تداوم آن تا امروز گفت: بارندگی در استان موجب آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب شد.

هادی هادی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: بر اثر بارندگی‌ها و جاری‌شدن روان آب و سیلاب به ویژه در شهرستان‌های خاتم، تفت و بهاباد خسارت هایی نیز به برخی منازل مسکونی وارد شده است.

وی با بیان اینکه بر اساس پایش ایستگاه های هواشناسی در شهرستان خاتم حدود 50 میلی متر بارندگی اعلام شده است، ادامه داد: جاری شدن سیلاب منجر به تخریب برخی خانه های قدیمی در مسیر شده اما به منازل مسکونی خسارتی وارد نشد.

سخنگوی شورای هماهنگی مدیریت بحران یزد با بیان اینکه در سایر نقاط استان خسارت و مشکل خاصی گزارش نشده است، اضافه کرد: بارندگی در سایر نقاط و شهرستان های دیگر خسارتی نداشته و اگر مورد یا مشکلی وجود داشته باشد قطعا از سوی فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها گزارش خواهد شد.

سخنگوی شورای هماهنگی مدیریت بحران یزد با اشاره به آبگرفتگی معابر در شهر یزد افزود: بارندگی در مرکز استان موجب آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب در چند منطقه شده که ستاد مدیریت بحران با همکاری مجموعه شهرداری در حال رفع مشکل موجود هستند.

هادی نسب عنوان کرد: تمام نیروهای خدمات رسان از جمله شهرداری‌ها، راهداری، اورژانس، جمعیت هلال ‌احمر و پلیس‌راه در استان آماده‌باش کامل هستند.

وی با بیان اینکه امید است با توجه به تدابیر اتخاذ شده میزان آبگرفتگی در سطح شهر یزد به حداقل برسد، اضافه کرد: مرکز عملیات اضطراری مدیریت بحران یزد شبانه‌روز آماده پاسخگویی به شهروندان و مسافران و رفع مشکل در صورت بروز مشکل در محدوده استحفاظی استان است.

مدیریت بحران یزد آب گرفتگی سیلاب در 20 استان کشور سیل شیراز سیل در ایران سیل خوزستان و لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر