کد خبر: 750035 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در نیمه شرقی و مرکزی کشور خبر داد و گفت: این بارش‌ها با سیلابی شدن مسیرها و آبگرفتگی معابر همراه خواهد بود.

به گزارش ایلنا، امیر سرکرده با اعلام این خبر درخصوص آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز بارش در نیمه شرقی و مرکزی کشور اتفاق می‌افتد و پیش بینی می‌شود شدت بارش‌ها در خراسان شمالی، رضوی و جنوبی بیشتر باشد.

وی افزود: همچنین در استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس و جنوب بوشهر بارش‌ها اتفاق می‌افتد و شدت بارش‌ها به گونه ای خواهد بود که منجر به سیلابی شدن مسیر‌ها و آبگرفتگی معابر عمومی خواهد شد.

سرکرده گفت: هرچند برای استان‌هایی مانند یزد، اصفهان، قسمت‌های شرقی استان سمنان، گلستان و شرق مازندران نیز امروز بارش‌ها را به صورت موقتی خواهیم داشت، اما فردا همچنان پیش بینی می‌شود که این سامانه در نیمه شرقی کشور فعال باشد.

وی افزود: عمده فعالیت این سامانه فردا در استان‌های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان و کرمان خواهد بود که بارش‌ها باعث آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیر‌ها در این استان‌ها خواهد شد.

سرکرده گفت: امروز پیش بینی می‌شود در استان‌هایی مانند هرمزگان و جزایر خلیج فارس بارش‌ها ادامه داشته باشد و با توجه به وزش باد امروز آب‌های خیلج فارس به ویژه در جزایری مانند قشم و کیش، مواج و طوفانی خواهد بود.

کارشناس هواشناسی افزود: پیش بینی می‌شود امروز آسمان تهران صاف تا کمی ابری باشد و دما در گرم‌ترین ساعات به ۲۲ درجه بالای صفر برسد.

خراسان شمالی سازمان هواشناسی سیستان و بلوچستان قشم یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر