کد خبر: 749957 A

معاون فرماندار ابرکوه خبر داد:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ابرکوه از شناسایی و وجود 4 کانون بیماری سالک در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر اسحاقی در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی اظهار داشت: با احساس مسئولیت در کار و امور خود، بهداشت را باید از خودمان شروع و مسائل بهداشتی را رعایت کنیم و احساس مسئولیت داشته باشیم و در برابر کار خود مسئول هستیم .

وی با تاکید بر سلامت و امنیت غذایی مردم ادامه داد: باید از اختیارات حاکمیت در جهت تامین سلامت مردم استفاده کنیم و این امر در به وجود آمدن جامعه ای سالم و سلامت بسیار مهم است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری با بیان کاهش و کنترل بیماری سالک در شهرستان اظهار داشت: با توجه به گزارش‌های مرکز بهداشت و درمان در مورد وجود ۴ کانون سالک در شهرستان٬ بررسی جهت اختصاص اعتبار لازم به منظور کنترل و جمع آوری کامل این بیماری انجام شود و مشارکت لازم در این خصوص ضروری است.

اسحاقی با بیان لزوم رعایت بهداشت مواد غذایی و مایحتاج مردم خاطرنشان کرد: تذکرات لازم به کسبه ها و فروشندگان مواد غذایی جهت رعایت و تامین بهداشت داده شود.

رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان نیر گزارشی از اقدامات نوروزی را از جمله بازدید از بوم گردی‌ها، ارائه آموزش مجازی، تهیه ۶ کلیپ پیامکی بهداشتی و پخش در فضای مجازی ارائه کرد.

محمدرضا اکرمی همچنین در مورد فعالیت های بهداشت محیط نیز افزود: بسیج سلامت نوروزی  همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب در حال بازرسی بود.

بازدید از اسکان مسافرین در مدارس ۶۵۰ مورد، ۵۲ مورد صدور اخطاریه به متخلفان، ۸۷ مورد صدور کارت بهداشت، معرفی پنج متخلف به مراجع قضایی،  ۴۰۲ مورد آزمایش مواد غذایی و ۷۰ مورد نمونه برداری آب، ۹ مورد برخورد با فروشندگان دوره گرد، ۱۶ مورد رسیدگی به شکایات مردمی، ۸۴۶ مورد بازرسی شبکه بهداشت از توزیع کنندگان مواد غذایی از دیگر اقدامات مرکز بهداشت و درمان در ایام نوروز امسال بوده است.

یزد ابرکوه بیماری سالک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر