کد خبر: 749882 A

جانشین سپاه الغدیر استان یزد خبر داد:

جانشین سپاه الغدیر استان یزد گفت: نیروهای سپاه الغدیر یزد بنا به دستور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از شنبه 18 فروردین ماه در شهرستان هویزه از استان خوزستان مستقر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ رضا پورشمسی اظهار داشت: در حال حاضر نیروهای معاونت آماد و پشتیبانی، معاونت مهندسی، بسیج سازندگی، مرکز اردویی راهیان نور و گردشگری سپاه الغدیر یزد در هویزه مستقر هستند.

وی افزود: ایجاد اسکان امن، راه‌اندازی موکب و تأمین غذای گرم برای افراد سیل زده از جمله اقدامات در دستور کار نیروهای مرکز اردویی سپاه الغدیر در هویزه است.

جانشین سپاه الغدیر استان یزد در ادامه با بیان اینکه شهرهای هویزه، رفیع و حدود 70 روستا با جمعیتی بالغ بر 39 هزار نفر تحت پوشش نیروهای سپاه الغدیر هستند، ادامه داد: هدایت کمک‌های مردمی، مشخص کردن نیازمندی‌ها و تقسیم بندی اقلام رسیده بین سیل زدگان از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار نیروهای آماد و پشتیبانی سپاه الغدیر یزد است.

 پورشمسی تأمین 10 دستگاه کامیون تاکتیکی(دو دیفرانسیل) برای انتقال مردمی که روستاهای آنها درگیر سیل شدند را از جمله اقدامات انجام شده دانست و اضافه کرد: تأمین تجهیزات و ماشین آلات از جمله بیل میکانیکی، لودر و کمپرسی هم دیگر اقدامات انجام شده واحد مهندسی سپاه یزد است.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار جلسه هماهنگی با مسئولان و دست‌اندرکاران اجرایی شهرستان هویزه برگزار شده است تصریح کرد: اکیپ بسیج جامعه پزشکی هم برای کمک رسانی به سیل زدگان به نیروهای انسانی سپاه الغدیر در شهرستان هویزه اضافه شده است.

جانشین سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به حضور موثر نیروهانی انسانی در کمک ب هسیل زدگان اظهار کرد: خوشبختانه نیروهای یزد با برخورداری از ظرفیت نیروی انسانی متخصص و متعهد علاوه بر حوزه امداد و نجات، حوزه پشتیبانی، تغذیه و روانشناسی مردم سیل زده را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به ضرورت جلوگیری از خسارت‌های بیشتر در مناطق سیل زه خوزستان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه تاکنون خسارت جانی نداشتیم و بیشترین خسارت وارده به مزارع و کشتزارها بوده است اما ضرورت دارد تا با استفاده از امکانات و برنامه ریزی منسجم از بروز خسارات بیشتر جلوگیری شود.

 

یزد سپاه ماشین آلات سیل زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر