کد خبر: 749193 A

مهدی عبدیان مطرح کرد:

نایب رئیس اول اتاق بازرگانی استان قزوین گفت: قوانین دست و پاگیر زیادی بر تولید وجود دارد که مانع بهبود فضای کسب و کار شده است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ظهر امروز مهدی عبدیان نایب رئیس اتاق بازرگانی استان قزوین در جلسه دیدار استاندار قزوین با اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی استان قزوین بیان کرد: باتوجه به فتنه دشمنان وضعیت اقتصادی کشور در شرایط خاصی قرار گرفته و بر همین مبنا باید عزم جدی دولت رفع موانع تولید باشد.

عبدیان گفت: قوانین دست و پاگیر زیادی بر تولید وجود دارد که مانع بهبود فضای کسب و کار شده و با همه مشکلات موجود از استاندار انتظار داریم به مدیران دستور دهند تا همکاری با تولید کنندگان بیشتر شود.

نایب رییس اول اتاق بازرگانی استان قزوین اظهار کرد: برخورد مدیران با تولید کنندگان گاها مناسب نیست و در پاسخ به درخواست دیدار تولیدکنندگان آن را به جلسات ملاقات عمومی موکول می‌کنند که این نوع برخورد با صادرکننده و تولیدکننده مناسب نیست.

در تصمیم گیری‌ها نظر فعالان اتاق لحاظ شود

در ادامه منوچهر آزادمنش از تولیدکنندگان استان اظهار کرد: توجه به امور بیمه، مالیات، تعدیل قیمت مواد اولیه باید در اولویت کار مسئولان قرار گیرد و مشوق‌هایی تعیین شود تا تولید به نتیجه برسد.

آزادمنش

وی گفت: برای تقویت بخش خصوصی در استان باید شرایط اقتصادی کشور مورد توجه قرارگیرد و دیدگاه مسئولان اجرایی کشور و تفسیر قانون به سمت تولید باشد و در زمان تصمیم گیری دستگاهها باید از نظرات فعالان اتاق بازرگانی هم استفاده شود.

آزادمنش تصریح کرد: درآمد کمتر با رونق بیشتر در تولید، مهم‌تر از درآمد بیشتر از رونق کمتر تولید است و اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی در این بخش توجیه شوند مشکلات کمتر می‌شود.

مطالبه نظر اتاق بازرگانی، در روند تصمیمات دستگاه های استان

امیر عادل طاهرخانی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی قزوین نیز در ادامه گفت: وضعیت بحرانی کشور مانند سربازی است که در جنگ تن به تن برای حفظ بقا باید برخی از اعمال مشروط را انجام دهد تا بقا حفظ شود.

طاهرخانی

وی گفت: باید دیدگاه مسوولان کشور به شکلی باشد که قوانین را به نرمی تصویب و طراحی کنند که بتواند برای بخش خصوصی حیات بخش بوده و بخش خصوصی به راحتی فعالیت کند.

اظهار کرد: در همین راستا از مدیریت استان تقاضا داریم ضمن حمایت از بخش خصوصی، به دستگاهه ابلاغ شود که در روند تصمیمات و اجراییات اقتصادی استان، نظر اتاق را نیز مطالبه کنند.

عزم جدی برای حل مشکلات وجود ندارد

در ادامه علیرضا پازوکی عضو هییت مدیره اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین اضافه کرد: با توجه به این امر که مسوولان در جریان تمام م مشکلات هستند اما عزم جدی برای حل آن وجود ندارد.

پازوکی

وی گفت: تولید کننده در جابجایی ارز مشکل دارد اما همچنان شاهد فشارهای بی مورد بانک مرکزی در بازگشت ارز هستیم.

تعامل جهادکشاورزی استان قزوین با بخش صادرات

مهدی جباری دیگر عضو هییت مدیره اتحادیه صادرکنندگان استان قزوین افزود: برخی از دستگاه‌های اجرایی در نمایشگاه‌هایی شرکت می‌کنند که تخصصی و کارشناسی نیست و باید در آن تجدید نظر شود و بهتر است پس از تحقیق و بررسی توسط تیم‌های کارشناسی و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌ها در نمایشگاه‌های خارجی حضور یابند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

جباری

وی خواستار هماهنگی و همکاری بیشتر سازمان جهاد کشاورزی استان برای تقویت صادرات محصولات کشاورزی شد.

در بازدید استاندار از واحدهای صنعتی، نماینده اتاق هم حضور داشته باشد

مجید آهنگریان دیگر عضو اتاق بازرگانی قزوین بیان کرد: برخی محدودیت‌ها در تولید کشوری است که باید از تهران پیگیری شود که در این میان تقویت شورای گفتگو و حضور نمایندگان سه قوه در شورا می‌تواند در حل مشکلات مؤثر باشد.

آهنگریان

وی گفت: تشکیل ماهانه دو جلسه شورای گفتگو، بررسی و ارائه راهکار برای حل مشکلات و توجه به مصوبات کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید و اشتغال می‌تواند به کاهش مشکلات کمک کند.

آهنگریان یادآور شد: باید در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری هم نماینده اتاق حضور پیدا کرده و مطالبه بخش خصوصی را مطرح کندو در این میان تقویت فعالیت مرکز حمایت از سرمایه گذاری هم مهم است.

وی گفت: در بازدید استاندار از واحدهای صنعتی پیشنهاد می‌شود نماینده اتاق بازرگانی هم حضور داشته باشد.

برخی قوانین در تضاد با یکدیگر است

حسین ساروخانی از دیگر تولیدکنندگان استان قزوین هم اظهار کرد: وقتی قانون بهبود فضای کسب و کار را مطرح کردیم مشخص شد بیش از ۱۸۶ هزار قانون مصوب در مجلس داریم که برخی در تضاد با یکدیگر است و در این شرایط این قوانین جوابگو نیست.

ساروخانی

وی بیان کرد: باید قوانین موجود در حوزه کسب و کار و تجارت و تولید و وضعیت بازار رصد شود تا برنامه به روز داشت.

 

استان قزوین سربازی کسب و کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر