کد خبر: 748915 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از غروب روز جمعه موج جدیدی از بارندگی‌ها وارد کشور می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمد اصغری با اعلام این خبر افزود: باقیمانده موجی که وارد کشور ما شده بود هم اکنون در نیمه شرقی فعال است و امروز برای خراسان رضوی و جنوبی حتی بخش‌هایی از شمال سیستان و بلوچستان وقوع رگبار و رعد و برق دور از انتظار نیست و کم کم این سامانه کشور را ترک می‌کند.

وی گفت: جنوب شرق کشور همچنان وزش باد موجب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

اصغری افزود: اتفاقی که در پایتخت و بیشتر در منطقه سمنان رخ داد وقوع رگبار بود که در اکثر مناطق آذربایجان‌های شرقی و غربی، کردستان، همدان، مرکزی، ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس و اصفهان امروز بعد از ظهر نیز این اتفاق دور از انتظار نیست.

وی گفت: روند افزایش دما را داریم که کاملا محسوس است.

کارشناس هواشناسی افزود: موجی از امشب از جنوب شرق عبور می‌کند یعنی هموطنان ما طی ۲۴ ساعت آینده بیشتر در منطقه بوشهر و برازجان، موج بارندگی را شاهد خواهند بود که سرتاسر نوار غربی و جنوبی را طی می‌کند و بعد از آن هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان باید منتظر وقوع بارش به شکل پراکنده باشند. ضمن اینکه وزش باد باعث متلاطم شدن آب‌های خلیج فارس خواهد شد.

وی گفت: اگر به دنبال بارش‌های نظام‌مند هستید از جمعه غروب موج جدیدی از بارندگی‌ها وارد کشور می‌شود که این موج خیلی سریع نوار غربی را طی می‌کند، اما ریزش‌ها غالبا به شکل رگباری خواهد بود و احتمال جاری شدن روان آب‌ها وجود دارد.

کارشناس هواشناسی افزود: این موج وقتی به نیمه شرقی می‌رسد عمیق می‌شود به طوری که در سرتاسر نیمه شرقی در روز‌های شنبه تا دوشنبه بارش‌ها به حدی خواهد بود که احتمال طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

پایتخت رعد و برق سازمان هواشناسی گرد و خاک هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر