کد خبر: 748743 A

علیرضا رزم‌حسینی:

استاندار خراسان رضوی گفت: تا هر زمانی که نیاز باشد کنار سیل‌زدگان گلستانی باقی‌مانده و به امدادرسانی ادامه خواهیم داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا رزم حسینی در جلسه شورای مدیریت بحران استان‌ گلستان اظهار کرد: در اجرای فرآیند انتخاب یک استان به‌عنوان معین کمک‌رسان دو شیوه وجود دارد که در شیوه نخست همانند زلزله بم یکی از مناطق سیل‌زده برای بازسازی کامل واگذار می‌شود. 

وی افزود: در روش دوم اجرای این فرآیند، صرفا پشتیبانی برعهده استان معین قرار می گیرد و همه فعالیت ها تحت نظارت استانداری محل وقوع بحران انجام می‌شود.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در جمع‌بندی نهایی برای مشخص شدن نحوه کمک‌رسانی خراسان رضوی  به‌عنوان معین استان گلستان، روش دوم انتخاب و مقرر شد ما صرفا وظیفه پشتیبانی را برعهده داشته باشیم.

وی با بیان اینکه کمک دستگاه‌های اجرایی برای بهبود شرایط در مناطق سیل زده استان گلستان همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: تا پیش از این کمک های امدادی به همه استان های سیل زده ارسال می شد اما با ابلاغ وزیر کشور، از این پس همه کمک ها به گلستان متمرکز خواهد شد.

 رزم حسینی افزود: نمایندگان دستگاه‌های اجرایی اعم از هلال احمر، کمیته امداد برای انجام هماهنگی های لازم در گلستان مستقر می‌شوند و تحت نظارت استانداری این استان فعالیت خواهند کرد.

وی بیان کرد: ۲۰ دستگاه پمپ، ۱۲ دستگاه بیل مکانیکی و یک تریلی لوازم اسباب بازی برای کودکان که از سوی شهرداری مشهد اهدا شده، به زودی به استان گلستان ارسال خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: آستان قدس رضوی برای پخت و توزیع روزانه ۵ هزار وعده غذای گرم در مناطق سیل زده گلستان اعلام آمادگی کرده است.

سرپرست استانداری گلستان هم در این جلسه گفت: برای انجام عملیات عمرانی در مناطق سیل زده به ماشین‌آلات سنگین نیاز داریم و به محض رسیدین تجهیزات کار اجرایی آغاز خواهد شد.

  میرمحمد غراوی افزود: لیست اقلام غذایی و امدادی مورد نیاز سیل‌زدگان هم احصا شده و در اختیار ستاد مدیریت بحران استان خراسان رضوی قرار می‌گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی هم در ادامه جلسه گفت: از ابتدای استقرار سامانه‌های بارشی روی نقاط مختلف کشور، تاکنون ۴ جلسه شورای مدیریت بحران در استان تشکیل شده است.

وحید قربانی افزود: در این جلسات، ضمن پرداختن به بحران وقوع سیل در خراسان‌رضوی، موضوع خسارت‌های ناشی از سیل در دیگر استان‌های کشور مورد بحص و بررسی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرایی، نظامی و انتظامی با همه توان برای خدمت رسانی به سیل زدگان در استان گلستان در تلاش هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی هم از ارسال ۸۹۳ تن انواع کالاهای ضروری اعم از مواد غذایی، پتو و چادر به مناطق سیل زده استان گلستان تا به امروز خبر داد.

حجت‌علی شایان‌فر افزود: از امروز که نیازهای مناطق سیل‌زده مشخص شود، نیروهای اعزامی به گلستان وارد فاز عملیاتی خواهند شد.

آستان قدس رضوی استان گلستان خراسان رضوی سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر