کد خبر: 748149 A

در سال زراعی گذشته؛

رییس اداره هواشناسی تایباد گفت: میزان بارندگی در حوزه شهرستان تایباد در سال زراعی 97 – 98 نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش داشته است.

محمد زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در تایباد، اظهار داشت: میزان بارندگی سال زراعی ۹۷ - 98 در شهرستان تایباد 154.1 میلیمتر ثبت شده که این رقم سال گذشته 35.3 میلیمتر بوده و امسال حدود 337 درصد افزایش داشته است.

وی به رشد 29 درصدی بارش‌ها نسبت به دوره آماری گذشته در این شهرستان اشاره کرد و افزود: طی 13 سال گذشته 119.1 میلیمتر میزان بارندگی برای این منطقه ثبت شده است.

زمانی تصریح کرد: از ابتدای فروردین ماه جاری تاکنون 11.1 میلیمتر بارندگی در این شهرستان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه پارسال 100 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رییس اداره هواشناسی تایباد کمینه دما را پنج درجه بالای صفر و بیشینه دمای شهرستان را 32 درجه بالای صفر اعلام کرد و افزود: از ابتدای امسال بیشترین و کمترین بارندگی به ترتیب در شهرهای مشهدریزه«بخش میان ولایت شهرستان» و تایباد ثبت شده است.

وی با اشاره به ایستگاه خودکار باران‌سنجی گفت: این ایستگاه به صورت سریع و خودکار میزان بارش‌ها، ارسال پیام هشدار در هنگام رخ داد سیل و همچنین اندازه‌گیری درجه حرارت و رطوبت را انجام می‌دهد‌.

سیل بارندگی تایباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر