کد خبر: 747272 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور به جز مناطقی از جنوب شرق و شمال غرب کشور شاهد بارش باران خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، معصومه احمدی با اعلام این خبر گفت: بر اساس بررسی آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی امروز در بیشتر نقاط کشور به جز مناطقی از جنوب شرق و شمال غرب کشورمان بارندگی پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: شدت بارش‌های امروز در مناطقی از زاگرس و در بخش‌هایی از شمال شرق و سواحل شرقی دریای خزر پیش بینی شده است.

وی گفت: در برخی نقاط استان‌ها مانند مازندران، گلستان، شمال استان سمنان، خراسان شمالی و بخش‌هایی از استان خراسان رضوی به خصوص مناطق شمالی و غربی استان، شدت بارش‌ها به حدی است که می‌تواند منجر به آب‌گرفتگی و جاری شدن سیلاب شود و در بخش‌هایی از جنوب غرب، غرب و زاگرس هم در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌هایی از استان لرستان شدت بارش‌ها می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند.

احمدی برای فردا نیز در شرق و شمال شرق کشور بارندگی پیش‌بینی کرد و گفت: شدت بارش‌ها در سواحل شرقی دریای خزر در استان‌های مازندران و گلستان و بخش‌هایی از استان سمنان و خراسان شمالی و رضوی خواهد بود که با شدت کمتر در استان‌های یزد و خراسان جنوبی هم بارندگی پیش بینی می‌شود.

وی گفت: فردا در بخش‌هایی از استان‌های بوشهر و کرمان نیز شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهیم بود و عمده فعالیت این سامانه بارشی در ۲ روز آینده در شرق کشور خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: وزش باد در خیلی از مناطق کشور اتفاق می‌افتد که در برخی نقاط جنوب شرق به خصوص استان سیستان و بلوچستان می‌تواند منجر به وقوع گرد و خاک شود.

احمدی گفت: با آغاز بارندگی‌ها در بیشتر مناطق کشور و به ویژه شمال شرق با کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دمای هوا مواجه خواهیم بود.

وی افزود: آسمان تهران هم امروز ابری همراه با بارندگی و وزش باد خواهد بود و دما در گرم‌ترین زمان به ۱۷ تا ۱۸ درجه سانتیگراد می‌رسد.

استان سیستان و بلوچستان بارش باران خراسان شمالی سازمان هواشناسی وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر