کد خبر: 747163 A

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان خبر داد:

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان گفت: از امروز پرداخت کمک‌های بلاعوض معیشتی برای سیل‌زدگان لرستانی آغاز شده است.

به گزارش ایلنا، مسعود رضایی در این باره اظهار داشت: 11 شهرستان لرستان درگیر سیل و خسارهای ناشی از آن هستند. البته دامنه خسارات در پل‌دختر و معمولان گسترده‌تر است.

وی با اشاره به استقرار نیروهای استان‌های معین زنجان، قزوین، مرکزی و همدان در لرستان عنوان کرد: نیروهای استان اصفهان به عنوان استان معین در شهرستان پل‌دختر حضور یافتند.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان تاکید کرد: همزمان با لایروبی و بازگشایی معابر کار برآورد خسارت وارده به منازل شهری و روستایی آغاز شده و در حال انجام است.

رضایی ادامه داد: از سویی پیگیری‌ها به منظور پرداخت کمک‌های بلاعوض و تسهیلات به منازل آسیب‌دیده در حال انجام است.

وی تاکید کرد: از امروز پرداخت کمک‌های بلاعوض معیشتی به سیل‌زدگان از منابع داخلی بنیاد مسکن آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن لرستان با اشاره به تقسیم خسارات به دو بخش واحدهای مسکونی و اثاثیه اظهار داشت: در بخش معیشتی 15 میلیون تسهیلات و 5 میلیون کمک‌های بلاعوض به سیل‌زدگان پرداخت خواهد شد.

رضایی تصریح کرد: سقف پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض برای واحدهای شهری 82 میلیون به ازای هر واحد است که شامل 50 میلیون تسهیلات، 12 میلیون کمک‌های بلاعوض، 15 میلیون تسهیلات معیشتی و 5 میلیون کمک بلاعوض معیشتی است.

وی گفت: سقف پرداخت تسهیلات برای واحدهای روستایی نیز 40 میلیون تومان تسهیلات و 10 میلیون تومان کمک بلاعوض است. همچنین تسهیلات معیشتی شامل 15 میلیون تسهیلات و 5 میلیون تومان کمک بلاعوض برای واحدهای شهری و روستایی یکسان است.

رضایی در پایان افزود: ماهیت خسارات وارده به واحدهای مسکونی در پل‌دختر عمدتاً از نوع تعمیری است که به ازای هر واحد 40 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

استان اصفهان سیل شهری و روستایی مسکن همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر