کد خبر: 747047 A

پیرنون خبر داد؛

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از ثبت بیش از 22 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان قزوین در ایام نوروز خبر داد:

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، افشین پیرنون مدیر کل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان قزوین اظهار داشت: همزمان با سفرهای نوروزی 98 بر اساس اطلاعات دریافتی از 59  دستگاه سامانه تردد شمار بر خط راهها در محورهای مواصلاتی استان قزوین آمار کل تردد ثبت شده در روز 16 فروردین ماه 1 میلیون 185 هزار و 379 وسیله نقلیه بوده است.

پیرنون تصریح کرد: سامانه های تردد شمار این اداره کل در محورهای استان قزوین از روز شنبه 25 اسفند ماه 1397 تا پایان روز 16 فروردین ماه 1398 ، 22 میلیون و 513 هزار و 446 تردد را به ثبت رسانده اند. که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش داشته است.

وی درهمین راستا افزود : متوسط نرخ جریان ترافیک (تعداد کل خودروهایی که در یک ساعت از یک مقطع عبور می کنند) در سطح کل راههای مواصلاتی استان معادل 783 وسیله نقلیه در ساعت بوده است. بیشترین متوسط نرخ جریان ترافیک در این ایام، مربوط به آزاد راه کرج- قزوین با 2 هزار و 519 وسیله نقلیه در ساعت بوده است.

افشین پیرنون متوسط سرعت تردد در آزاد راهها را 87  و متوسط سرعت در سایر محورهای استان را 71 کیلومتر در ساعت عنوان کرد و گفت: بیشترین متوسط سرعت در این مدت 101 کیلومتر درساعت مربوط به آزادراه قزوین - زنجان بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین در پایان با آرزوی نوروزی شاد و سفری ایمن برای هموطنان عزیز، قبل از آغاز سفر به منظور مدیریت سفر خود با بهره گیری از سامانه پیام کوتاه 141 از آخرین وضعیت راهها اطلاع حاصل نمایند. این سامانه از طریق نرم افزار 141 نیز قابل دسترسی است. و نرم افزار 141 از طریق برنامه بازار و یا تارنمای www.141.ir  به‌صورت رایگان قابل دریافت و نصب روی گوشی های تلفن همراه می باشد.

استان قزوین ایام نوروز ترافیک راهداری و حمل و نقل جاده محورهای مواصلاتی استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر