کد خبر: 746338 A

علیرضا رزم‌حسینی:

استاندار خراسان رضوی کار آفرینان را عابد و مجاهد خواند و کار آفرینی را عبادت دانست.

 به گزارش خبرنگار ایلنا از قوچان، علیرضا رزم‌حسینی با حضور در جلسه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان قوچان اذعان داشت: الگوی اقتصاد مقاومتی دولتی نبوده بلکه مردمی است این حرف بر اساس سخن رهبری، دستورات دینی و تجربه کاری بیان می‌شود.

وی افزود: در سایه اقتصاد و امنیت می‌توان عبادت کرد و این فرهنگ دینی ما است که در دانشگاه‌ها، جوانان و... ترویج نشده و آن را نمی‌دانند.

رزم حسینی یکی از اهداف ایجاد مثلث توسعه اقتصادی در شهرستان‌ها را حضور یافتن در منطقه برای رفع مشکلات جاری شهرستان تلقی نمودو اظهار داشت: می‌خواهیم با ایجاد مثلث توسعه اقتصادی کاری خیرخواهانه برای مردم انجام دهیم که سرمایه‌گذاران در این مثلث خیرین توسعه هستند و قبل از اینکه ایجاد آسیب برای پیشگیری وارد کار می‌شوند.

استاندار خراسان رضوی با عنوان اینکه کار استاندار انجام امور جاریه نیست و باید در استان کارهای جدی و جدیدی را آغاز کنیم بیان کرد: با توجه به دارایی‌های بالا و سرمایه‌های انسانی خوب، نبایدبیکاری و آسیب‌های اجتماعی فزاینده در کشور داشته باشیم.

وی کارآفرینی را عبادت و کارآفرینان را عابد و مجاهد اقتصادی دانست و افزود: اگر بخواهیم بیکاری و آسیب اجتماعی در جامعه کاهش یابد و حتی ارتقا دینی پیدا کنیم باید نگاه خود را به بخش خصوصی و اقتصاد مردمی عوض کنیم، اگر دیدمان به سرمایه‌گذار عوض شود همه مشکلات حل خواهد شد.

رزم حسینی با بیان اینکه یک‌صد هزار میلیارد تومان سپرده‌های مردمی در بانک‌ها و مؤسسات مالی در خراسان رضوی وجود دارد تصریح نمود: این میزان سپرده مردمی حدود یک‌چهارم بودجه کل کشور بوده باوجود اینکه تنها بودجه دولتی کشور در طول یک سال 420 هزار میلیارد تومان و بودجه این استان تنها 600 میلیارد تومان می‌باشد.

وی ادامه داد: نه تنها بروکراسی و عدم اختیارت و تمرکزگرایی شدید در نظام اداری کشور وجود دارد و دستگاه‌های اداری ما تولید نارضایتی می‌کنند بلکه اختلافات سیاسی نیز آفت انقلاب و مانع جدی برای پیشرفت اقتصاد مردمی شده است.

رزم حسینی خاطر نشان کرد: اطلاعات باید به‌صورت کاملاً شفاف در اختیار مردم گذاشته تا اعتماد مردم به اقتصاد جلب شود اگر مردم به اقتصاد اعتماد کنند با همین پول‌های خرد مردمی مشکلات حل می‌شود. 

این مقام دولتی با تأکید اینکه پیشرفت به جاده و اتوبان نبوده و تنها با برق و گاز و جاده توسعه ایجاد نمی‌شود مطرح کرد: تمامی امکانات برای روستاها ایجادشده تا مهاجرت کاهش یابد اما علیرغم همه امکانات جامعه روستایی از 74 درصد به 26 درصد رسید، زیرا مردم روستاها و شهرها حتی شهرهای بزرگ کسب‌وکار ندارد، مدیر توسعه وجود ندارد و با انتصاب یک فرماندار و یا بخشدار توسعه ایجاد نمی‌شود.

وی هم چنین متذکر شد: با ایجاد مثلث توسعه اقتصادی همگرایی و وحدت ایجاد خواهد شد و همه در کنار هم می‌توانیم موانع را از سر راه برداریم، با چشم داشتن به دست پایتخت‌نشینان کاری انجام نمی‌شود و نمی‌توان چشم به دست دولت داشت.

استاندار خراسان رضوی یکی دیگر از اهداف معین اقتصاد مقاومتی را دانش اقتصادی دانست و بیان کرد: آب در این استان ارزشی بالاتر از چاه نفت دارد که نباید هدر برود و محصولاتی در کشاورزی برداشت شود که صرفه اقتصادی داشته باشد، معین اقتصادی در برنامه‌های خود دانش کشاورزی را تصحیح کرده که بهترین ارزش اقتصادی حاصل شود.

اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر