کد خبر: 743347 A

رئیس پلیس راه استان قزوین خبر داد:

رئیس پلیس راه قزوین از لغزنده بودن سطح راه‌های استان خبر داد و گفت: به دلیل بارش باران و لغزندگی جاده ها رانندگان باید با احتیاط بیشتری سفر کنند.

سرهنگ نصرالله بیگلری روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین، با اشاره به تفاوت رانندگی در شرایط هوای بارانی و عادی، افزود: در آغاز بارندگی جاده‌ها به دلیل وجود چربی‌های حاصل از نشت روغن، لغزنده تر بوده که در این هنگام رانندگان باید با سرعت پایین تر ادامه مسیر داده و رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل را نیز حفظ کنند.

بیگلری با اشاره به اینکه رانندگان در هوای بارانی هر چند مرتبه یک بار باید به آرامی ترمز کنند تا دیسک‌های ترمز دچار مشکل نشوند، اضافه کرد: هنگام عبور از مناطق کوهستانی و گردنه ها و در سر پیچ ها سرعت خودرو باید به حداقل کاهش یابد.

رئیس پلیس راه قزوین گفت: رانندگان هنگام رانندگی ضمن رعایت فاصله طولی با خودرو مقابل، از سرعت زیاد و سبقت های بی مورد خودداری کنند زیرا پلیس در صورت مشاهده با متخلفان به شدت برخورد می کند.

وی یادآور شد: با ورود سامانه بارشی از شب گذشته که منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده، هم اکنون شاهد بارش در سطح تمامی راه های ارتباطی این استان هستیم.

این مسئول انتظامی یادآور شد: هم اکنون وضعیت ترافیکی در سطح راه های ارتباطی استان عادی بوده و تردد خودروها به شکل روان جریان دارد.

به گفته وی، خوشبختانه رانندگان با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و توجه به توصیه های پلیس حوادث ناگواری را از آغاز تعطیلات نوروزی در جاده های قزوین رقم نزده و آمار تلفات جاده ای استان نیز از 25 اسفند ماه تا امروز نیز در عدد پنج فقره متوقف مانده است.

6 هزار و 670 کیلومتر راه در استان قزوین وجود دارد که 220 کیلومتر آن آزادراه، 270 کیلومتر بزرگراه، 700 کیلومتر راه اصلی و مابقی آن نیز راه روستایی است.

استان قزوین بارش باران پلیس راه پلیس راه استان جاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر