کد خبر: 742910 A

رئیس پلیس راه استان قزوین خبر داد:

رئیس پلیس راه قزوین گفت: میزان تردد خودرو در تعطیلات نوروزی امسال در مسیرهای ارتباطی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش 13.2 درصدی روبرو بوده است.

سرهنگ نصرالله بیگلری روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین افزود: میزان افزایش تردد خودروها از جاده‌های استان از 25 اسفند سال گذشته تا دوم فروردین‌ماه امسال پنج میلیون و 700 هزار دستگاه بوده که این میزان نسبت به سال گذشته 700 هزار دستگاه خودرو افزایش یافته است.

وی ادامه داد: وقوع سیل در استان مازندران باعث شده تا ما شاهد افزایش حجم سفر از قزوین به سمت استان گیلان و نیز استان های غرب کشور باشیم.

این مسئول انتظامی با اشاره به ترافیک نیمه سنگین و پرحجم در باند شمالی آزادراه‌های قزوین-کرج، قزوین - رشت و قزوین - زنجان، اظهار داشت: تردد خودروها در سایر راه های ارتباطی اصلی و فرعی استان عادی و روان گزارش شده است.

به گفته وی، طی 24 ساعت گذشته با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان هیچ حادثه منجر به فوتی در جاد‌های استان به ثبت نرسیده است.

سرهنگ بیگلری از رانندگان و مسافران خواست تا ضمن رعایت قوانین مقررات راهنمایی و رانندگی، از هرگونه عجله و شتاب در رسیدن به مقصد خودداری کرده و در طول سفر جاده را نیز از جمله اهداف گردشگری خود قرار دهند.

استان قزوین دارای 6 هزار و 671 کیلومتر راه بوده که 217 کیلومتر آن آزادراه و 267 کیلومتر بزرگراه است.

پلیس راه پلیس راه استان تعطیلات نوروزی خودرو مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر