کد خبر: 742866 A

معاون پلیس راهور ناجا خبر داد:

معاون پلیس راهور ناجا گفت: در­ ۷ روز گذشته ۱۷۰ نفر در­ تصادفات جاده‌ای برون شهری، ­جان خود را از دست داده اند و ۳ هزار و ۷۴۱ نفر نیز مصدوم شده اند.

به گزارش ایلنا، ­ سرهنگ جهانی با بیان این مطلب افزود: با توجه به بارش‌های برف و باران و مه گرفتگی در جاده‌ها باید رانندگی در این مسیر‌ها بسیار متفاوت شود و حتی بایستی در جا‌هایی که برف و باران است رانندگان به دو موضوع­ رعایت­ فاصله طولی و رعایت سرعت مطمئنه دقت کنند.

وی ادامه داد: حتی در جاده‌هایی که مه گرفتگی وجود دارد باید رانندگان توجه کنند که اگر تا عمق ۵۰ متری را می‌بینند می‌توانند رانندگی کنند و به مسیر خود ادامه دهند در غیر این صورت باید بایستند تا وضعیت عادی شود.

سرهنگ جهانی گفت: در استان مازندران در محور دیباج به گلوگاه به دلیل سیلاب و آبگرفتگی مسدود­ است و همینطور در استان چهارمحال و بختیاری محور کوهرنگ به مسجد سلیمان گردنه شاه منصوری به علت بارش برف و خطر سقوط بهمن مسدود است.

وی ادامه داد: در استان سمنان محور شاهرود به آزادشهر به علت ریزش کوه راه مسدود است و مسیر جایگزین محور سمنان به فیروزکوه مشخص شده است.

معاون پلیس راه ناجا گفت: در استان گلستان به دلیل طغیان رودخانه بخش‌هایی از محور‌ها مسدود است.

وی افزود: در ارتباط با تصادفات و آمار و ارقام مهمترین تصادفات برون شهری در آذربایجان شرقی محور میاندوآب و ملکان رخ داده که متاسفانه به علت خستگی و خواب آلودگی منجر به واژگونی خودرو شده است.

همچنین در استان خراسان محور سبزوار طی دو ­روز گذشته به علت لغزندگی جاده و عدم رعایت سرعت مطمئنه چندین مورد واژگونی داشتیم.

وی گفت: در­ ۷ روز گذشته ۱۷۰ نفر بر اثر تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده اند و ۳ هزار و ۷۴۱ نفر مصدوم شده اند که هرچند در مقایسه با ­مدت مشابه کاهش داشته ایم، اما یک نفر نیز زیاد است.

بارش برف پلیس راهور تصادفات جاده ای خستگی و خواب آلودگی مسجد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر