کد خبر: 742855 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان گفت: آب آشامیدنی ۳۵ روستای گلستان براثر سیل قطع است.

به گزارش ایلنا، بهزاد هرمزی گفت: در حال حاضر آب آشامیدنی ۳۵ روستای استان با ۱۰ هزار خانوار در اثر بارش جدید باران و جاری شدن سیل قطع شده است.

وی با بیان اینکه از این جمعیت چهار هزار خانوار متعلق به شهر دوزین است، اضافه کرد: شهر دوزین هم تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی استان است.

هرمزی ۱۲ روستای فاقد آب را مربوط به شهرستان آق قلا دانست و گفت: از این تعداد، ۹ روستای فاقد آب این شهرستان، تخلیه شده که نیاز به آبرسانی هم ندارد.

وی از آبرسانی با تانکر سیار به روستاهای فاقد آب شرب پایدار خبر داد و افزود: نیاز برخی روستاها که مسیر دسترسی آن مسدود است با ارسال آب معدنی تأمین می‌شود.

به گفته مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان، ۵۰ هزار بطری یک و نیم لیتری در این مدت بین روستاییان توزیع شده است.

وی در خاتمه به فعالیت مجموعه شرکت آبفار استان در رفع شکستگی خطوط انتقال و شبکه توزیع روستاهای خسارت دیده اشاره کرد و گفت: تلاش می‌شود تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل قطعی آب روستاهای سیل زده استان حل شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان از تهیه پنج هزار متر لوله پلی اتلین و فلزی برای روستاهای خسارت دیده سیل استان خبر داد و گفت: این حجم لوله برای تعویض و ترمیم شبکه توزیع و خط انتقال روستاهای سیل زده تهیه شده است.

پوشش سیل شرکت آب و فاضلاب آب گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر