کد خبر: 741409 A

در ایام نوروز؛

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم، از اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان قم در ایام نوروز خبر داد و گفت: این طرح با حضور ۸۰ مبلّغ دینی در ۳۶ امامزاده قم برگزار می شود.

به گزارش ایلنا از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل اوقاف وامور خیریه استان قم برگزار شد، به موضوع طرح آرامش بهاری اشاره کرد و گفت: این طرح چند سالی است که در ایام نوروز در بقاع متبرکه در حال برگزاری است که با توجه به حضور بیشتر مردم در بقاع متبرکه در ایام نوروز، بیان مبانی دینی و ارزشی در این اماکن، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قم افزود: این طرح در بقاع شاخص چهل اختران، کوه خضر نبی(ع)، امام زاده جعفر شهید، امام‌زاده عبد الله(ع) روستای قلعه‌چم، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) و مسجد جمکران برگزار می شود.

وی بیان داشت: در کنار بقاع متبرکه ذکر شده، در ۳۰ بقعه متبرکه استان هم طرح آرامش بهاری برگزار می شود؛ البته حرم امام زاده مبرقع(ع) به‌عنوان حرم فرزند بلافصل امام جواد(ع) و دومین حرم شاخص در قم، به‌دلیل حضور حضور زائرین خارجی از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری گفت: همه تلاش ما این است طرح آرامش بهاری به‌صورت مردمی برگزار شود چون معتقدیم هر موقع کار به مردم واگذار شده، نتیجه بهتری گرفته شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: همچنین با همکاری مشترک اداره کل اوقاف و امور خیریه و شهرداری قم، تور قم‌گردی به‌عنوان یکی از طرح‌ها جدید و به‌منظور زیارت زائران از بقاع متبرکه سطح استان انجام می‌شود که در آن ۸۰ مبلغ دینی فعالیت می‌کنند.

خاطرنشان می‌شود که طرح آرامش بهاری از ۲۸ اسفند سال‌جاری شروع و تا ۱۷ روز ادامه پیدا خواهند داشت.

اوقاف اسکندری آرامش بهاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر