کد خبر: 741236 A

شرافتی راد مطرح کرد؛

فرماندار تایباد گفت: توسعه فرهنگ کتابخانه‌ها با اولویت کتابخانه‌های روستایی در مناطق کم برخوردار بر اساس نیاز شهرستان باید در ردیف برنامه‌های فرهنگی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تایباد، حسین شرافتی‌راد در آخرین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی تایباد که با حضور شهردار، اعضای شورای شهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و اعضای کتابخانه‌ها برگزار شد، افزود: باید فرهنگ کتابخوانی در همه مناطق و همه اقشار به ویژه مناطق روستایی محروم و جوانان بیشتر توسعه یابد.

نماینده عالی دولت در این شهرستان مطرح کرد: در زمان کنونی روحیه جهادی، هم افزایی، وحدت و انسجام بیشتر از هر چیز دیگری برای عبور از مشکلات و موانع تاثیر دارد.

وی ادامه داد: برای ایجاد وحدت و انسجام نیاز است فرهنگ مردم توسعه یابد و هرچه کتابخانه‌ها و سرانه مطالعه در شهرستان بالا رود به این مهم کمک موثری می کند.

در ادامه رئیس کتابخانه‌های عمومی تایباد گفت: تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی در این شهرستان 6 هزار و 223 نفر می‌باشد که در سال گذشته 6 هزار و 122 عضو بوده است.

حسن سالاری افزود: در حال حاضر تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی شهرستان 68 هزار و 59 نسخه  با موضوعات مختلف در هفت کتابخانه نهادی و مشارکتی این شهرستان در اختیار افراد کتابخوان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال 75 هزار جلد کتاب به اعضا امانت داده شده که این آمار نسبت به نرخ جمعیت در شهرستان بسیار کم است.

اداره فرهنگ و ارشاد برنامه های فرهنگی شورای شهر مشکلات کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر