کد خبر: 740933 A

بختیاری عنوان کرد:

رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای‌شهر مشهد گفت: دانش‎آموزان بهترین معرفی‎‏کنندگان شاهنامه فردوسی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، هادی بختیاری در همایش سالروز پایان سرایش شاهنامه، نگاه حوزه فرهنگی شهرداری این کلانشهر را به ظرفیت‌های فرهنگی و هویتی مشهد 'ویژه' توصیف و بیان کرد: حوزه زیست در این خطه دارای پیشینه قوی تاریخی است و یکی از منابعی که ما را در رسیدن به رشد و تعالی کمک می‌کند استفاده از همین ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: بر این اساس می بایست از همه داشته‌های در حوزه‌ فرهنگی بهره گرفت و سهم هر بخش هویتی را ادا نمود.

معاون شهردار گفت: موضوع شاهنامه و فردوسی در دستور کار شهرداری مشهد قرار دارد و در مواقع مختلف فضاهایی در این خصوص ایجاد می‌شود.

رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای‌شهر مشهد نیز در این همایش گفت: دانش‎ آموزان بهترین قشر برای معرفی‎‌ ن شاهنامه فردوسی هستند.

سید مسعود ریاضی افزود: طراحی و اقدام برای اجرای پروژه‌های هفت هکتاری جلوخان آرامگاه فردوسی و 30 هکتاری پردیس اتفاقات خوبی است که ظرف یک‌سال اخیر برای شهر تاریخی مشهد افتاده است.

همچنین در حاشیه این همایش تفاهمنامه‌ای با عنوان 'سفیران گردشگری و زیارت' بین شهرداری مشهد و اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی منعقد شد.

در این چارچوب دانش ‌آموزان مدارس مشهد به ‎عنوان سفیران گردشگری و زیارت اقدام به معرفی ظرفیتهای دیدنی و گردشگری این شهر به مسافران می کنند.

شاهنامه اثر حکیم ابوالقاسم فردوسی توسی حماسه‌ ای منظوم شامل 60 هزار بیت از تاریخ اساطیری، پیش از اسلام و پس از اسلام ایران زمین است. نگارش این اثر ارزشمند ادبی و تاریخی که شهرت جهانی دارد پس از 30 سال تلاش حکیم توس روز 25 اسفند سال 388 شمسی مصادف با 400 قمری و 1010 میلادی به پایان رسید.

شاهنامه مشهد شورای شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر