کد خبر: 740669 A

رئیس سازمان اورژانس یزد خبر داد:

رئیس سازمان اورژانس یزد از آماده باش کامل اورژانس یزد برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری این استان خبر داد.

احمد دهقان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به آمادگی اورژانس در چهارشنبه آخر سال اظهار داشت:  پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در آستانه چهارشنبه سوری در سراسر استان آمادگی رسیدگی به مصدومان حوادث احتمالی را دارند.

وی خاطر نشان کرد: در چهارشنبه سوری سال گذشته حدود 50 مورد مصدوم به مرکز فوریت‌های پزشکی استان گزارش شد که این آمار نسبت به سال ۹۵ افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس سازمان اورژانس یزد با بیان اینکه بیشترین آسیب‌ها در این زمینه سوختگی است عنوان کرد:  تجهیزات سوختگی جهت رسیدگی به مصدومان احتمالی چهارشنبه سوری که عمدتاً دچار سوختگی از ناحیه دست و صورت می‌شوند آماده شده و تمهیدات لازم در این خصوص در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اقدامات آموزشی در خصوص پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری اظهار داشت: در راستای اجرای دستورالعمل مدیریت حوادث مرتبط با چهارشنبه پایان سال، تاکنون تعداد چهار هزار و 536 دانش آموز یزدی آموزش دیده اند.

دهقان اضافه کرد: آموزش ها از سوی مربیان سازمان اورژانس یزد ارائه شده و دانش آموزان شرکت کننده در این طرح با اورژانس و ماموریت های سیستم فوریت های پزشکی آشنا شدند.

وی همچنین از آماده باش تجهیزات و نیرو‌های اورژانس برای خدمات رسانی در نوروز سال ۹۸ خبر داد و بیان داشت: در حوزه معاونت بهداشتی نظارت‌ها آغاز و در حوزه معاونت درمان، برنامه هماهنگی کشیک بخش‌های آی سی یو و سی سی یو، آنکال متخصص و همچنین ارائه خدمات بخش خصوصی از 25 اسفندماه در حال انجام است.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی یزد افزود: در بخش غذا و دارو، کلیه داروخانه‌های استان یزد حتی در دور افتاده ترین مناطق در ایام نوروز، فعال و مشکلی در زمینه تامین دارو وجود ندارد.

وی با اشاره به برگزاری سلسله نشست های کمیته خدمات سفر نوروزی، از آماده باش 52 پایگاه اورژانس فعال، بالگرد و برپایی تعداد هفت چادر سلامت در مناطق مختلف استان خبر داد.

چهارشنبه سوری یزد اورژانس نوروز ۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر