کد خبر: 740620 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی برای بیشتر مناطق غربی کشور ادامه بارش‌ها را پیش‌بینی کرد.

به گزارش ایلنا، محمد اصغری با بیان این مطلب افزود: از بعد از ظهر امروز هوا از سمت غرب کشور صاف می‌شود ولی در نیمه شرقی کشور و استان‌های خراسان شرقی، خراسان رضوی و گلستان منتظر ظهور ابر و بارش هستیم.

وی گفت: در جنوب شرق، وزش باد پیش‌بینی می‌شود که سرعت آن در برخی مناطق تا 60 کیلومتر در ساعت نیز خواهد رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: در روزهای آینده در بیشتر مناطق جنوب شرق شاهد وزش باد خواهیم بود و سرعت آن در روز دوشنبه در برخی مناطق تا 80 کیلومتر بر ساعت نیز پیش‌بینی می‌شود؛ به گونه ای که در مسیرهایی همانند بم به ایرانشهر و زاهدان به بم با دید کم و کاهش کیفیت هوا مواجه خواهیم شد.

اصغری گفت: امروز اوج وضعیت ناپایداری در استان های کوهپایه ای زاگرس، مرکزی شامل استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، کرمانشاه، ایلام و کردستان را شاهد هستیم که بارش به شکل برف نیز خواهیم داشت.

وی افزود: بامداد فردا، سرمای هوا در نیمه غربی حس خواهد شد و فردا در آخرین هفته سال سردترین صبح خواهد بود و این وضعیت بامداد پس فردا برای نیمه شرقی کشور پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در پایان هفته، بارش خواهیم داشت که برای روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده بارش ها به شکل برف و باران خواهد بود و شدت بارندگی ها قابل توجه است و آب های جنوب کشور نیز مواج و متلاطم خواهد بود.

اصغری خاطرنشان کرد: در زمان تحویل سال برای بیشتر مناطق کشور، هوای آرام پیش بینی می شود و در هفته اول سال آینده در بسیاری از مناطق بارندگی پیش بینی می شود که در این باره در روزهای آینده گزارش خواهیم داد.

چهارمحال و بختیاری خراسان رضوی سازمان هواشناسی وزش باد ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر