کد خبر: 740428 A

برای سومین سال متوالی برگزار می‌شود؛

کمیته هنرهای تجسمی ایکوم ایران، برای سومین سال متوالی، برنامه یادبود بانوی شاعر "پروین اعتصامی " را برگزار می‌کند.این رویداد فرهنگی به مناسبت تولد شاعره معاصر، فردا جمعه ۲۴اسفند در باغ موزه نگارستان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسئول کمیته هنرهای تجسمی ایکوم با اعلام این خبر گفت: انتخاب مکان جدید ، پس از دو دوره اجرا در محل سرای پروین به دلیل اشتغال این شاعر در  سمت معاون کتابخانه دانشگاه تهران _دانشسرای عالی آن زمان- که در باغ موزه نگارستان فعلی قرار داشته، انجام گرفته است.

درنا حمیدی افزود:مراسم از بخش‌های متنوعی همچون سخنرانی، اجرای موسیقی زنده توسط دو گروه و اجرای موسیقایی سروده‌های پروین اعتصامی تشکیل خواهد شد.

همچنین حاضران به تماشای شعرخوانی کودکی نه ساله از اشعار ایشان  خواهند نشست و کلیپی از برنامه  اختصاصی این کمیته در ارتباط با شیوه‌های جدید معرفی این شاعره  به کودکان امروز را خواهند دید.

حمیدی با اشاره به شناخت اندک کودکان از پروین ،از برپایی کارگاهی یکروزه ویژه دانش آموزان دبستانی و خانواده‌های شان در روزهای گذشته خبر داد.

شرکت کنندگان در کارگاه "مهمانی در خانه شاعر تنها " با زندگی، زمانه و تعدادی از آثار پروین آشنا شده و به خلق یک اثر هنری گروهی پرداخته بودند.

براساس برنامه‌ریزی‌‌های انجام شده،آشنایی با نویسنده‌ای نوجوان و بازدید از نمایشگاه تصویرسازی کتاب از قسمت‌های دیگر برنامه سالروز تولد پروین خواهد بود.

مراسم سالروز تولد پروین اعتصامی توسط کمیته هنرهای تجسمی ایکوم و با مشارکت کاخ موزه نگارستان،از ساعت ۱۵تا ۱۷ جمعه ۲۴اسفند در محل کتابخانه سابق دانشسرای عالی  برگزار می شود.

 

پروین اعتصامی باغ موزه نگارستان هنرهای تجسمی ایکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر