کد خبر: 739869 A

شهبازی:

استاندار البرز گفت: خبرنگاران می توانند آزادانه عملکرد استاندار را نقد و با تشویق کنند و بعنوان دستور اداری از سوی نماینده عالی دولت در استان از مدیران انتظار دارم خود را در معرض انتقادات و پیشنهادات قرار دهند و به دلیل نقد دستگاه و عملکردشان نباید علیه رسانه ای اقامه دعوی کنند.

به گزارش ایلنا، عزیزاله شهبازی در نشست تخصصی با اصحاب رسانه با موضوع پیشنهادات و راهکارهای اهالی رسانه در برنامه ریزی های استانی دولت در سال ٩٨، افزود: این نشست فرصت ارزشمندی بود که در خدمت کسانی باشیم که جدا از نگاه ها و گرایش های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... دور یک میز برای تبادل نظر در جهت رشد و تعالی استان جمع شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه بر گردش آزاد اطلاعات اعتقاد راسخ دارم، ادامه داد: مردم حق دارند که از تمامی تحولات و موضوعات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی آگاه باشند.

شهبازی گفت: برای تمامی صاحبان قلم و اندیشه که در چارچوب قانون و رعایت حقوق شهروندان صحبت می نویسند و صحبت می کنند، احترام قائل هستم.

وی افزود: اکنون فرمانداران و مدیران کل استانداری جلسات بسیار مهمی دارند ولی از آنها خواستم تا در این جلسه به احترام اصحاب رسانه حضور داشته باشند چراکه همواره پاسخگویی مدیران به مردم را مورد تاکید و توصیه قرار داده ام.

استاندار البرز اضافه کرد: یکی از اولویت های ده گانه دولت تدبیر و امید گردش آزاد اطلاعات است که رسانه ها در این راستا نقش اساسی را ایفا می کنند.

وی گفت: به طور قطع کارگروهی برای بررسی پیشنهادات و راهکارهای ارائه شده توسط اصحاب رسانه در این جلسه، تشکیل خواهد شد.

شهبازی افزود: البرز استانی با ظرفیت های فراوان است که با توجه به جایگاهش باید از توجه ویژه ملی برخوردار شود از این رو به طور متوسط از زمان حضورم هر 10 روز از یک مقام ملی برای بررسی موضوعات مختلف در استان دعوت کردم.

وی عنوان کرد: در هزاره سوم هر تلفن همراه یک رسانه است از این رو دولت نیز با احترام به صاحبان قلم، گردش آزاد اطلاعات را تا جایی که به حقوق شهروندی دیگران تعرض نشود، حمایت می کند.

استاندار البرز گفت: با گسترش فعالیت رسانه ها به مدد فناوری های نوین، دولت ها می دانند که به صورت مکرر و مستمر توسط افکار عمومی رصد می شوند.

وی افزود: رسانه ها، مهمترین رکن تحکیم وحدت، همدلی و انسجام بین مردم و مسئولان هستند تا از این بزنگاه تاریخی گذر کنیم.

شهبازی خاطرنشان کرد: خبرنگاران می توانند آزادانه عملکرد استاندار را نقد، تشویق و... کنند و بعنوان دستور اداری از سوی نماینده عالی دولت در استان از مدیران انتظار دارم خود را در معرض انتقادات و پیشنهادات قرار دهند و به دلیل نقد دستگاه و عملکردشان نباید علیه رسانه ای اقامه دعوی کنند.

وی گفت: شان رسانه ها بسیار بالا است از این رو برای رفاه آنها در جهت پوشش اخبار تدابیر لازم را خواهیم داشت.

استاندار البرز افزود: کار اطلاع رسانی و خبرنگاری بسیار خطیر است که با هیچ متاع و هدیه ای قابل جبران نیست چراکه گاهی در سخت ترین شرایط این رسالت بزرگ را انجام می دهند.

 

 

استاندار البرز، اصحاب رسانه البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر