کد خبر: 739819 A

کارشناس سازمان هواشناسی خبرداد:

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود.

به گزارش ایلنا، مرتضی ضرابی با اعلام این خبر درباره پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز در بیشتر نقاط کشور آسمانی صاف و آفتابی و جوی آرام خواهیم داشت.

وی افزود: از فردا سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور خواهد شد.

کارشناس هواشناسی گفت: با توجه به این شرایط این انتظار وجود دارد که بیشتر استان‌های واقع در نیمه غربی کشور شامل مناطقی از آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، بخش‌های شمالی و شرقی خوزستان، چهارمحال و بختیاری و به تدریج کهگیلویه و بویراحمد از بارش‌های این سامانه بهره‌مند شود.

ضرابی افزود: افزون بر آن؛ روز جمعه با توجه به حرکت این سامانه بارشی به سمت شرق، بخش‌های غربی سواحل دریای خزر مانند گیلان و غرب مازندران، دامنه‌های جنوبی البرز همچون زنجان، قزوین، البرز و تهران، بخش‌هایی از دامنه‌های زاگرس نظیر همدان و همچنین مناطق وسیعتری از چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد و بخش‌هایی از جنوب کشور همانند فارس از این سامانه بهره‌مند شوند.

کارشناس هواشناسی گفت: پیش‌بینی می‌شود به تدریج این سامانه خود را به شمال شرق کشور همچون خراسان شمالی و بخش‌های شمالی خراسان رضوی برساند و جمعه شب نیز از مرز‌های شرقی کشور خارج شود.

وی افزود: وزش باد‌های جنوبی به نسبت شدید خواهد بود؛ برای بخش‌هایی از خوزستان، بوشهر و ایلام می‌تواند منجر به گرد و خاک شود.

ضرابی گفت: بارش‌های ارتفاعات مناطق سردسیر نیمه غربی شامل دامنه‌های زاگرس و البرز به شکل برف پیش بینی می‌شود و انتظار می‌رود فردا از اواسط روز با توجه به افزایش سرعت وزش باد، آب‌های خلیج فارس بیشتر در بخش‌های شمالی و غربی مواج شود و ارتفاع موج حتی به ۲ متر نیز برسد.

آذربایجان غربی چهارمحال و بختیاری خلیج فارس سازمان هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر