کد خبر: 739738 A

معاون علمی رئیس جمهور در لرستان عنوان کرد:

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد نخبگان کشور گفت: تحول اقتصادی وقتی رخ می‌دهد که دانشگاه‌ها محور کارآفرینی، توسعه و اشتغال باشند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، سورنا ستاری در آیین افتتاحیه مرکز نوآوری و شکوفایی دانشگاه آیت الله بروجردی اظهار کرد: دانشگاهیان باید کار آفرین باشند و نباید بعد از تحصیل سراغ اشتغال و کار باشند.

وی افزود: دانشگاه محور فرهنگ، کار آفرینی و اقتصاد است براین اساس باید به دنبال توسعه کارآفرینی در دانشگاه بود و سرمایه گذاری ها باید با اکوسیستم منطقه سازگاری داشته باشد.

رئیس بنیاد نخبگان کشور بیان کرد: دانشگاه باید با جامعه کار کند و دیوارکشی در دانشگاه ها معنی ندارد اگر می خواهیم مشکلات را حل کنیم باید دانشگاه وارد جامعه شود.

ستاری اضافه کرد: توسعه فکر و نرم افزار پیشرفت و ورنق همه جانبه را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها همان ملت ابن سینا و خوارزمی هستند ولی امروز افرادی همچون آنها وجود ندارد و این ضعف واحدهای دانشگاهی است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: کارآفرینان باید حمایت شوند و این مهم فقط مالی نیست و باید بین یک کارآفرین و جوان بیکار پیگیر برای به دست آوردن شغل اداری تفاوت وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: مرکز رشد نطفه اولیه است و باید تلاش کنیم این مراکز رونق داشته باشند.

رئیس بیناد نخبگان کشور یادآور شد: وقتی پیشرفت و توسعه ایجاد می شود که جوشش از داخل باشد صنعت جایی است که احتیاج به دانشگاه داشته باشد و نوآوری به وجود بیاید.

 

 

خبرنگار: حسام شفیعی

دانشگاه باید محور کارآفرینی و توسعه باشد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر