کد خبر: 739692 A

دادستان عمومی و انقلاب خراسان جنوبی خبرداد:

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی از بازداشت رئیس سابق شعبه مرکزی بانک کشاورزی بیرجند به اتهام اختلاس خبرداد.

به گزارش ایلنا، سید حسین مقدس با اعلام این خبر افزود: رئیس سابق بانک کشاورزی شعبه مرکزی بیرجند که از سال ۱۳۹۱ به مدت حدود ۶ سال، مسئولیت این شعبه را برعهده داشته است، به اتهام اختلاس و برداشت وجوه مشتریان و بانک به مبلغ حدود ۳.۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان (سه میلیارد و هشتصد میلیون تومان) بازداشت شد.
 
این مقام قضایی بیان کرد: مشارالیه بعضا وجوه اخذ شده از مشتریان را به حساب ثالث منتقل و از حساب ثالث برای خود برداشت می‌کرد، ولی گواهی سپرده برای مشتریان بانک بدون اقدام در سیستم بانک، صادر می‌ کرده است.
 
مقدس ادامه داد: با انقضای مدت مدیریت این متهم و مراجعه یکی از مشتریان و ارائه گواهی سپرده جهت دریافت سپرده خود به مبلغ یکصد میلیون تومان و بررسی سوابق سپرده‌ها و احراز عدم ثبت این سپرده و همچنین سپرده‌های متعدد دیگر مشتریان در سیستم بانک کشاورزی، این اختلاس کشف شد.
 
وی در پایان گفت: این متهم تاکنون دو میلیارد و یکصد میلیون تومان از مبلغ اختلاس شده را تسویه کرده و در حال حاضر با قرار تأمین کیفری در زندان بیرجند بازداشت است.

انقلاب خراسان جنوبی زندان کشاورزی بانک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر