کد خبر: 739549 A

با حضور معاون وزیر صمت آغاز شد؛

با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عملیات اجرایی ناحیه صنعتی ششتمد آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سبزوار، محسن صالحی نیا مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در آیین این مراسم، اظهار کرد: با راه اندازی این ناحیه صنعتی در آینده ای نزدیک، صنعتگران، سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی که تمایل به ایجاد واحد صنعتی در این ناحیه را دارند به خصوص مردم بومی منطقه، فراهم خواهد شد و نیز اشتغال جوانان این منطقه بیشتر خواهد شد.

وی افزود: یکی از اولویت های مهم ما در ایجاد شهرک‌هاو نواحی صنعتی توجه و تمرکز بر مسائل محیط زیستی بوده و تمام موارد در این زمینه برای حفظ و ارتقا آن انجام شده زیرا که توسعه صنعت با رعایت مسائل زیست محیطی امکان پذیر است.

صالحی نیا ادامه داد: شهرستان سبزوار به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی که دارد سرمایه گذاران فراوانی برای احداث واحد صنعتی در این منطقه اعلام آمادگی کردند و ما باید با تمام توان با تجهیز زیرساخت و تمهیدات لازم از آنها حمایت تا بخش خصوصی حضور مطلوبی را داشته باشد و  رونق اقتصادی شهرستان بیش از پیش شود.  

وی بیان کرد: برای احداث این ناحیه صنعتی مطالعه و مکان یابی آن پس از مطالعات دقیق انجام شده و از نظر فنی، اقتصادی و زیست محیطی در کارگروه های مختلف بررسی و اقدامات آن صورت پذیرفته است.

صالحی نیا همچنین درباره تسهیلات اعطایی به واحدها گفت: امسال 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات منابع داخلی بانک ها و صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور اختصاص یافت که بیشتر این اعتبارات پرداخت شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: این تسهیلات در سه محور برای واحدهای در حال احداث با پیشرفت فیزیکی بالا، افزایش تولید واحدها و نوسازی و اصلاح ساختار با هدف تنوع و تولید اقتصادی با اولویت صنایع خرد، کوچک و متوسط پرداخت شده است.

معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت های اصلی دولت، حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط و حمایت از اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته بوده که خوشبختانه با پیش بینی استقرار 72 طرح صنعتی و اشتغال 1500 نفر، این امر محقق شده و ناحیه صنعتی احداث خواهد شد.

استان خراسان رضوی بخش خصوصی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر