کد خبر: 739296 A

معاون فنی مرکز بهداشت یزد خبر داد

معاون فنی مرکز بهداشت یزد از آغاز فرایند طرح ارجاع الکترونیکی پزشک خانواده در روستاهای استان خبر داد و گفت: تمام مقدمات برای اجرای طرح فراهم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود شریفی با اشاره به ادامه اجرای طرح پزشک خانواده که سال 84 اجرا شد اظهار داشت: باهدف نظارت بر فرایند درمان روستاییان با تشکیل پرونده سلامت الکترونیکی، جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه برای روستاییان و هم برای مراکز درمانی دولتی این طرح اجرا می‌شود.

وی به تشریح جزئیات طرح پرداخت و ادامه داد: در این طرح فرد روستایی در صورت نیاز به خدمات درمانی، ابتدا به مرکز جامع خدمات سلامت و یا پزشک خانواده محل سکونت خود مراجعه می‌کند و از خدمات سطح یک این مراکز بهره‌مند می‌شود.

شریفی تصریح کرد: در صورت تشخیص و ضرورت خدمات درمانی سطح 2 توسط پزشک عمومی مستقر در روستا یا مرکز جامع خدمات سلامت، از طریق سیستم الکترونیکی به مراکز درمانی و بیمارستان‌های دولتی شهرستان ارجاع می‌شود.

وی عنوان کرد: در این مرحله در صورت نیاز به خدمات سطح سه یعنی مراکز فوق تخصصی دولتی، ارجاع از طریق سامانه الکترونیکی خواهد شد.

معاون فنی مرکز بهداشت یزد خاطرنشان کرد: تمامی تعرفه‌های خدمات درمانی در این طرح، دولتی است و نوبت‌دهی به بیماران توسط پزشکان مستقر در مراکز درمانی روستایی و شهری الکترونیکی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح پیش‌بینی شد تمام خدماتی که برای فرد در مراکز تخصصی انجام‌شده به پزشک خانواده به‌صورت الکترونیک ارجاع می‌شود تا در جریان روند درمان بیمار قرار گیرد.

معاون فنی مرکز بهداشت یزد تعداد مراکز مجری پزشک خانواده استان را 59 مرکز بیان کرد و گفت: هم‌اکنون 70 پزشک خانواده در روستاها به بیماران خدمات ارائه می‌کنند.

پزشک خانواده یزد روستاها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر