کد خبر: 739182 A

گزارش پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور؛

گزارش‌های پیش بینی وضعیت هواشناسی از افزایش دمای هوا به همراه وزش باد گرم در نیمه شمالی و در جنوب شرق کشور بارش‌های سیل آسا حکایت دارد.

به گزارش ایلنا، برابر آخرین گزارش‌های دریافتی از پلیس راهور شرایط بارندگی و سامانه‌های جوی در مناطق مختلف کشور به شرح زیر گزارش می‌شود:

افزایش دمای هوا در نیمه شمالی کشور

در بخش‌های شمالی تا پایان هفته افزایش دمای هوا به همراه وزش باد گرم پیش‌بینی می‌شود که روشن کردن آتش در این مناطق می‌تواند خطر آفرین باشد.

وقوع بارندگی سیل آسا در جنوب شرق

در بخش‌هایی از جنوب شرق و شرق کشور در استان سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از استان‌های هرمزگان کرمان خراسان جنوبی و حتی بخش‌هایی از استان یزد امروز شرایط بارندگی به صورت رگبار وزش باد شدید و رعد و برق را دارد که می‌تواند منجربه سیلاب طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر شود.

فردا وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در جنوب

فردا این موج از کشور عبور می‌کند اما وزش باد با شدت کمتر در برخی مناطق موجب خیزش گرد و خاک می شود. آبهای جنوبی کشور هم متلاطم می‌شود به خصوص مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس مثل جزیره کیش مواج خواهد بود.

فردا، جو پایدار در بیشتر مناطق کشور

فردا در بیشتر مناطق کشور جو نسبتا آرام است و به جز افزایش دمای هوا در بخش‌های شمالی پدیده خاصی‌نخواهیم داشت.

پایان هفته؛ ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب

پایان هفته از شمال غرب و غرب سامانه بارشی وارد می‌شود و در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی کردستان کرمانشاه ایلام همدان و لرستان و بیشتر مناطق نیمه غربی بارش آغاز می‌شود و بارندگی در مناطق سردسیر به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

جمعه؛ بیشتر مناطق کشور بارانی و سرد

برای روز جمعه بیشتر مناطق کشور تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می گیرد. در بخش های شمالی و غربی شدت بارش ها زیاد است و تا روز های ابتدایی هفته آینده این سامانه بارشی به بخش‌های شرقی کشور می رسد و این موج روز یکشنبه کشور را ترک می‌کند.

این افزایش دمای هوا روز جمعه با وقفه‌ای همراه خواهد بود و روز جمعه در بیشتر مناطق کشور به خصوص نیمه شمالی با کاهش دمای هوا روبرو خواهیم بود.

ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی:

۱- محور رامیان- اولنگ - شاهرود، واقع در استان‌های گلستان و سمنان، از مورخ ۲۹ فروردین ۹۵ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۲- محور فرعی شمشک - دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، از مورخ ۱۷ تیر ۹۶ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ​

۳- محور پونل- خلخال، واقع در استان گیلان، از مورخ ۵ مهر ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۴- محور سی سخت – پادنا، واقع در استان کهگیلویه و بویر احمد، از مورخ ۱۵ مهر ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۵- محور گنجنامه – تویسرکان، واقع در استان همدان، از مورخ ۲۵ آبان ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۶- محور سروآباد – پاوه، واقع در استان کردستان، از مورخ ۳ آذر ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۷- محور رویان – بلده (حدفاصل وازک تا بلده)، واقع در استان مازندران، از مورخ ۱۲ دی ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۸- محور بدره – دره شهر، واقع در استان ایلام، از مورخ ۲۴ بهمن ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

۹- محور فنوج – رمشک، واقع در جنوب استان سیستان و بلوچستان، از مورخ ۱۹ اسفند ۹۷ تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

آب و هوا استان مازندران سیل محورهای مواصلاتی وزش باد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر