کد خبر: 738672 A

رئیس پلیس راهور یزد خبر داد:

رئیس پلیس راهور یزد با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای روان‌سازی ترافیک در چهارشنبه سوری، پنجشنبه آخر سال و ایام نوروز اظهار داشت: تلاش پلیس راهور هدایت و روانسازی ترافیکی در معابر است.

سرهنگ محمد پورشمس در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه در هفته های پایان سال و ایام نوروز با تمام تلاش و توان در سطح معابر و محورها حضور داریم، اظهار داشت: در واقع حضور پلیس در قالب طرح نوروزی از زمان آغاز خریدهای نوروزی و شلوغ شدن محورهای استان شروع شده است و حضور پررنگ‌تری داریم.

وی با بیان اینکه نیروهای ما با استقرار در تقاطع‌ها و خیابان‌ها نسبت به تسهیل سازی تردد خودروها و ترافیک اقدام می‌کنند ادامه داد: از مردم می‌خواهیم برای حضور در معابر پرتردد و بازارها و آرامستان یزد در پنج شنبه آخر سال حتما با خودرو عمومی بروند و از آوردن خودرو شخصی خودداری کنند تا از حجم ترافیک نیز کاسته شود.

رئیس پلیس راهور با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم برای کنترل و هدایت ترافیکی همکاری لازم را داشته باشند، تصریح کرد: با تمام توان عوامل اجرا و ستادی را پای کار می‌آوریم تا روان سازی ترافیکی در سطح شهر شود.

وی همچنین از تمهیدات اندیشیده شده پیرامون چهارشنبه سوری خبر داد و عنوان کرد: خودروهایی که سرنشینان آن ترقه پرتاب کنند یا مزاحمت داشته باشند را در تعطیلات توقیف می‌ کنیم.

پورشمس همچنین از فعالیت ۱۳۱دوربین در شهر یزد خبر داد و گفت: ۶۰ دوربین کار کنترل سرعت و ۷۱ دوربین  نظارتی بر کمربند و استفاده از تلفن همراه راننده نظارت دارند.

وی در خصوص تأثیر دوربین ها در بهبود رفتار ترافیکی یزد اظهار داشت: تأثیر گذاری دوربین ها بر بهبود رفتار ترافیکی کاربران و نظم و انضباط ترافیکی و کاهش تلفات رانندگی بر هیچکس پوشیده نیست و با توجه به افزایش روزافزون وسایل نقلیه و کاربران ترافیک در سطح معابر و از طرفی تجارب کشورهای پیشرفته در زمینه کاهش حوادث رانندگی و افزایش نظم و انضباط ترافیک، استفاده از ( ITS سیستم های هوشمند ترافیک) اهمیت بالایی دارد.

وی با اظهار تاسف در خصوص اظهار نظر غیرکارشناسی برخی مسئولان استان در خصوص عملکرد دوربین های ثبت تخلفات و کنترل سرعت افزود: توصیه می شود قبل از هرگونه اظهار نظر در خصوص مباحثی که در آن زمینه تخصص و اطلاعات کافی را ندارند چنانچه ابهامی درخصوص مسائل دارند با کارشناسان و مسئولان مربوط مطرح شود و موضوع را کارشناسانه و معقولانه بررسی کنند.

رئیس پلیس راهور یزد با تأکید بر اینکه با اینگونه اظهارات غیر کارشناسانه نباید زحمات سایر ارگانها هدر رود، تصریح کرد: با توجه به آمار و اطلاعات موجود، سیستم حمل و نقل هوشمند، تاثیر بسزایی در کاهش تلفات و نیز بهبود رفتار ترافیکی کاربران در سطح شهر و همچنین کاهش میزان حرکات مخاطره آمیز داشته است.

پورشمس یادآور شد: از مهمترین این آثار، استفاده 95 درصدی رانندگان و سرنشینان ردیف جلو از کمربند ایمنی و پایین آمدن متوسط سرعت حرکت در سطح شهر است که آمارهای برداشته از دوربین ها موید این امر است.

وی یکی از آیتم هایی که موجب بهبود وضعیت ترافیکی شهر یزد نسبت به سایر استان ها شده را استفاده از ابزارهای بروز عنوان کرد و گفت: ضمن تقدیر از تمامی مسئولان دلسوز و خدمتگزار استان، از مردم تقاضا داریم با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، در جهت کاهش حوادث ترافیکی، این مجموعه را یاری کنند.

 

پلیس راهور ترافیک نوروز یزد ترقه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر