کد خبر: 738276 A

کلایی شهردار مشهد :

شهردار مشهد گفت : شهر مشهد مستعدترین شهر در همکاری و همراهی در راستای توسعه شهری است که از این نقطه قوت بهره برداری نشده است .

 به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد شهردار مشهد در نشست با رسانه‌ها عنوان کرد منابع درآمدی مشهد میبایست با توجه به نیاز خود مشهد در همین شهر صرف شود.

وی افزود :مشوق‌های سرمایه‌گذاری اعم از داخلی و خارجی برای سرمایه‌گذاران کافی نیست که چشم انداز مطلوب و بهینه‌ای باید ترسیم تا با یک هدف واحد با بهره گیری الگوی همکاری آن را محقق کنیم . 

وی تاکید کرد در حال حاضر سرمایه‌گذاری توسط تجار افغانی  در مشهد بالغ بر ۱۵هزار میلیارد تومان بوده که عمدتا در بخش هتل ومراکز اقامتی صورت گرفته  و رغبتی بجز بازرگانی برای سرمایگذاری در سایر بخشهای شهری توسط این سرمایه‌گذاران نیست .

وی تصریح کرد شهر مشهد مستعدترین شهردر همکاری و همراهی در راستای توسعه شهریست که از این نقطه قوت بهره برداری نشده است . 

وی با اشاره به اقدامات شهرداری در همکاری‌های بین‌المللی گفت:  استفاده از ظرفیت دیپلماسی شهری در جهت رونق ، رشد و توسعه همواره مدنظر بوده که حضور در مجامع بین المللی جهانی و بویژه کشورهای جهان اسلام در همین راستا صورت گرفته است .

وی افزود همچنین در طی سال گذشته بالغ بر ۴میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گردشگر خارجی که از این تعداد بیش از دو میلیون نفر زائران عراقی بوده اند علاوه  بر زیارت امام هشتم از اماکن سیاحتی و تفریحی مشهد استفاده کرده اند . 

کلایی همچنین گفت : ارائه خدمات مطلوب و بهینه به این افراد و همیهنان ایرانی نیاز به پشتوانه و همکاری متعدد بین بخشی است که فقط شهرداری در حال حاضر بالغ بر ۲۶هزار نیروی مستقیم و غیرمستقیم بکار گمارده تا همه زائران و مجاوران بتوانند شهری پاکیزه ایده ال و با طراوت را مشاهده کنند . 

وی  در خصوص هزینه کرد منابع و بودجه گفت : رویکرد ما در حال حاضر وبویژه سال آینده  براساس رای و نقطه نظرات مردم خواهد بود که درحقیقت زمینه نشاط و هویت بخشی به مردم  در اداره شهر خواهد بود .

شهردار مشهد با اشاره به ایام تعطیلی عید سال نو گفت در راستای ارائه خدمات بهینه و فراهم شدن زمینه آسایش مردم ۸هزار و ۵۰۰  پارکینگ موقت خودروی جدید در اطراف حرم پیش بینی وآماده شده است.

شهردار مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر