کد خبر: 737982 A

شهردار اصفهان گفت: هفته گذشته دو رام به قطار شهری اصفهان اضافه شد و سرفاصله حرکت قطارها هم به 11 دقیقه کاهش یافت.

به گزارش ایلنا از اصفهان، قدرت الله نوروزی اظهار داشت: برای خدمت رسانی بهتر به مردم، هفته گذشته دو رام یعنی 10 واگن به قطار شهری اصفهان اضافه شدتا مردم در ایام پایانی سال راحت تر تردد کنند.

وی یادآور شد: تعداد مسافران مترو این روزها به حدود 90 هزار نفر رسیده است و تا پایان هفته جاری به 100 هزار نفر افزایش می یابد. بدیهی است استفاده هرچه بیشتر از مترو کاهش آلودگی هوا، ترافیک و افزایش آسایش مردم را به دنبال دارد.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: تفکیک زباله از مبدا سبب ایجاد ارزش افزوده برای شهر می شود و آن را به مکانی زیست پذیر تبدیل خواهد کرد.

وی ادامه داد: در روزهای پایانی سال، شهر به اسقبال بهار می رود و همه نیروهای خدماتی شهر با تمام ماشین آلات و امکانات شهرداری برای آماده کردن شهر برای نوروز در حال فعالیت و خانه تکانی اند. در حوزه زیباسازی هم فعالیت های خوبی در حال انجام است.

نوروزی تصریح کرد: در این روزها حجم تولید پسماند و زباله ها هم به دلیل خانه تکانی مردم افزایش یافته است که از شهروندان درخواست دارم، برای مشارکت در حفظ محیط زندگی و جلوگیری از آلودگی محیطی تفکیک زباله از مبدا را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه شهروندان پسماندهای خشک و قابل بازیافت را جدا کنند و تحویل ایستگاه های بازیافت دهند، گفت: بی توجهی به این مسئله می تواند زندگی مردم شهر را به مخاطره بیندازد.

شهردار اصفهان بیان کرد: از مردم می‌خواهم برای ایجاد یک ارزش افزوده برای شهر برای بازیافت پسماند این همکاری را با مدیریت شهری داشته باشند تا شهر را به سمت زیست‌پذیری پیش ببریم.

وی ادامه داد: همه سازمان‌ها و واحدهای شهری آماده آغاز سال نو هستند و برنامه‌ریزی خود را انجام داده‌اند تا امسال ایام عید خوبی داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان، نیز در آستانه فصل بهار و همزمان با هفته درختکاری، از عرضه خاک غنی شده در ایستگاه های ثابت بازیافت خشک به شهروندان با تخفیف 50 درصدی خبر داد.

علی دهنوی اظهار کرد: خاک غنی شده به عنوان محصولی با کیفیت از کارخانه پردازش پسماند و تولید کود آلی تهیه شده و قابلیت استفاده برای پرورش گل ها و گیاهان آپارتمانی، گلخانه ها و باغچه ها را دارد.

وی ادامه داد: این خاک ترکیبی از کمپوست، ورمی کمپوست و خاک کشاورزی است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به عرضه این کود در ایستگاه های ثابت بازیافت در مناطق 15 گانه شهر اصفهان اضافه کرد: عرضه خاک غنی شده با تخفیف 50 درصدی در ایستگاه های ثابت صورت می گیرد و شهروندان می توانند در ازای تحویل پسماندهای خشک خود، این خاک را با تخفیف در نظر گرفته شده دریافت کنند.

وی مشارکت مردم را عامل مهمی برای بهبود کیفیت کود آلی و جلوگیری از دفن پسماندها دانست و تأکید کرد: اگر مردم در امر تفکیک از مبدأ مشارکت داشته باشند، ضمن کاهش پیامدهای منفی دفن پسماندها، کمپوست با کیفیت‌تری هم تولید می‌شود که قابل استفاده برای فعالیت‌های کشاورزی و باغداری خواهد بود.

اصفهان خاک کود مسافران برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر