کد خبر: 737739 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

در آستانه سفر رئیس‌جمهور به استان بوشهر نماینده این استان در شورای عالی استان ها درخواست های مردم این استان از بالاترین مدیر اجرایی کشور را مطرح کرد.

علی اکبر فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: گویا قرار است رئیس‌جمهوری طی روزهای آینده به استان بوشهر سفر کنند و با توجه به نزدیکی ایام عید نوروز مردم این استان به عنوان عیدی درخواست‌هایی از ایشان دارند.

وی ادامه داد: اولین و مهمترین خواسته مردم استان بوشهر این است که نیروی‌های بومی منطقه ویژه عسلویه که بیش از 500 نفر را شامل می‌شوند، تعدیل نشوند چرا که رئیس منطقه ویژه اقتصادی به این موضوع اشاره کرده‌اند که با پایان یافتن فازهای 13،22،23،24 مجبوریم نیروهای بسیاری را تعدیل کنیم. این کارگران حدود 15 سال است در این فازها کار کرده‌اند و حالا بعد از این همه سال کار در این منطقه قرار است تعدیل شوند. واقعا انصاف نیست که این تعداد کارگر از کار بیکار شوند و در این شرایط سخت اقتصادی کشور دنبال شغل دیگری باشند.

فاطمی عنوان کرد: این کارگران وام گرفته‌اند و باید اقساط وام خود را به بانک‌ها پرداخت کنند. همچنین بسیاری از آنها متاهل هستند و مستاجرند که با تعدیل شدن از کار مشکلات بی‌شماری گریبانگیرشان خواهد شد.

نماینده بوشهر در شواریعالی استان‌ها در ادامه به رفع مشکل آلاینده‌های زیست محیطی منطقه ویژه عسلویه و استان بوشهر اشاره کرد و گفت: وقتی مردم این استان از مزایای منطقه ویژه استفاده نمی‌کنند چرا باید زیان‌های آن را از نظر جسمی و روحی تحمل کنند. امیدواریم مسئولان دولتی اعتباری برای رفع این مشکل در نظر بگیرند.

وی در ادامه به مشکل کم آبی استان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه سد رئیسعلی دلواری که حدود 40 درصد آبگیری شده احتمال دارد که با فرارسیدن فصل تابستان دچار کم آبی شود از همین رو امیدواریم دولت با اختصاص اعتبار و تهیه تعدادی آب شیرین کن تاحدودی به رفع مشکل کم آبی استان کمک کند.

فاطمی در ادامه به مشکل خودروهای وارداتی و توقیف آنها در گمرک استان اشاره کرد و گفت: این خودروها مدت ها است بلاتکلیف مانده‌اند. چندین بار مسئولان عنوان کردند که خودروهایی که در گمرک استان هستند، ترخیص می‌شوند ولی تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. در این خصوص نامه ترخیص خودروها به اداره گمرک آمده ولی این اداره تاکنون اقدامی نکرده است. با وجودی که این افراد حتی هزینه ترخیص خودروهای‌شان را پراخت کرده اند. این خودروها در پارکینگ در گرما و سرما دچار مشکل شده و مردم متضرر خواهند شد. این خودروها برای افراد خاص نیست و برخی از آنها برای شرکت‌ها بوده و تعدادی نیز شخصی خریداری شده‌اند. امیدوارم تکلیف این خودروها بزودی مشخص شود.

نماینده بوشهر در شورای عالی استان‌ها در ادامه به موضوع گردشگری استان پرداخت و گفت: با توجه به وسعت سواحل استان بوشهر، این استان می‌تواند به منطقه ویژه گردشگری تبدیل شود و گردشگران بسیاری را از داخل و خارج از کشور جذب کند و این می‌تواند منبع درآمد خوبی برای استان باشد، چرا که همیشه نباید نگاه‌مان این باشد که فقط نفت و گاز برای استان درآمد زایی کند. دولت با اختصاص اعتباراتی به مناطق ساحلی استان فضاهایی را برای گردشگری فراهم کنند چرا که پتانسیل‌های لازم برای جذب گردشگر از جمله دریا و زیبایی ساحل وجود دارد.

وی در پایان به مشکل حریم غیر اصولی 8 هزار متری رودخانه "مند" اشاره کرد و گفت: مشکل حریم این رودخانه هنوز برطرف نشده و اداره امور آب منطقه حتی‌حاضر نیست با تعهد کشاورزان به آنها اجازه ساخت و ساز بدهد و می‌گوید باید برای هرگونه اقدامی در این زمینه از این اداره زمین اجاره کنید و اجازه هیچگونه ثبتی نیز به این افراد داده نمی‌شود.

استان بوشهر رئیس جمهور زیبایی مشکلات شورای عالی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر