کد خبر: 737504 A

آیت‌الله حسینی قزوینی در دیدار خانواده شهدای مدافع حرم:

رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) با بیان اینکه امنیت امروز شیعیان ایران و جهان مرهون خون پاک شهدای مدافع حرم است، تاکید کرد: صبر و استقامت خانواده‌های معظم شهداء به ویژه خانواده‌های گرانقدر شهدای مدافع حرم، بسیار قابل ستایش و تکریم است.

به گزارش ایلنا از قم، آیت‌‌‌الله سید محمد حسینی قزوینی در معیت سردار سرتیپ دوم پاسدار سید محمدتقی شاهچراغی، فرمانده سپاه استان قم از تعدادی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم لشگر فاطمیون و زینبیون مستقر در شهر قم دیدار داشتند.

در این دیدار کلید واحدهای مسکونی که با تلاش آیت‌‌‌الله حسینی قزوینی و مساعدت برخی خیرین شیعه خارج از کشور تأمین اعتبار شده بود، به خانواده‌‌ها تحویل شد.

وی در این باره گفت: این کار در برابر خون پاک شهداء‌ و خانواده محترم آنان خیلی ناچیز است، چون امنیت امروز ما در ایران و برخی از کشورهای اسلامی مرهون خون پاک شهدای مدافع حرم است.

رئیس مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج) در دیدار این خانواده‌‌های شهدا، اظهار داشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری نسبت به اعطای تابعیت به خانواده‌های شهداء‌ مدافعین حرم، اگر مسئولان امر به ویژه وزارت امور خارجه، همکاری‌های لازم را انجام دهند، من تلاش خواهم کرد که حداقل مشکل مسکن خانواده‌‌های شهدای فاطمیون و زینبیون را در شهرهای قم، مشهد و تهران حل کنم، چون بالاترین دغدغه من این است که این منازل به نام این خانواده را ثبت شود.

حسینی قزوینی با تمجید از مقام والای شهدای مدافع حرم تصریح کرد: در روایتی از پیامبر گرامی اسلام (ص) آمده است که ایشان فرمود: (فوق کل ذی بر بر حتى یقتل الرجل فی سبیل الله، فإذا قتل فی سبیل‌الله فلیس فوقه بر؛ بالاتر از هر پاداشی یک پاداش دیگری هست ولی بالاتر از شهادت در راه خدا هیچ پاداش و ثوابی نیست)؛ و شهدا به واسطه جانفشانی و از خود گذشتگی در راه خدا، مقامی والا و غیرقابل توصیف در نزد خداوند دارند که یکی از نمونه‌‌های آن، داشتن مقام شفاعت از سایر انسان‌ها است. 

وی با بیان اینکه صبر و استقامت خانواده‌‌های معظم شهداء به ویژه خانواده‌‌‌‌های گرانقدر شهدای مدافع حرم، بسیار قابل ستایش و تکریم است، خاطرنشان کرد: خانواده شهداء نیز از مقربان درگاه خداوند هستند و خداوند دستان دعاگوی آنان را خالی بازنمی‌‌‌گرداند و از این رو، امیدواریم این خانواده‌‌‌های والا مقام، دعاگوی همه شیعیان جهان و به ویژه شیعیان مظلوم یمن باشند.

این استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: شهیدان والامقام از مقام و ارج و قرب خاصی در درگاه الهی برخوردار هستند که باید گفت شهدا، گُل‌های خوشبوی گلستان‌های بهشت هستند.

همچنین در این دیدارها علاوه بر تقدیم هدایایی به همسر و فرزندان شهدای مدافع حرم، مقرر شد برخی از مشکلات معیشتی این خانواده‌‌‌های شهدا، برطرف شود.

شهیدان «امان علی‌‌‌داد»، «غلام‌‌یحیی رحمانی»، «کریم اکبری»، «سیدعلی حسن حسینی»، «سیدناصر حسینی»، و «غلام‌‌محمد احمدی» از جمله شهدایی بودند که با خانواده‌‌‌شان دیدار و کلید یک واحد مسکونی به هر کدام از این خانواده‌‌ها اهداء شد؛ خاطرنشان می‌‌شود این واحدهای مسکونی، با مساعدت مالی برخی از شیعیان کشورهای مختلف دنیا، تأمین اعتبار شده است.

استان قم مدافعان حرم سیدمحمد حسینی قزوینی مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر(عج)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر