کد خبر: 736414 A

امروز انجام شد؛

پروژه بین‌فازی مهرشهر، فاز ۲(گذر سبز مهرشهر) با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای‌شهر کرج افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر کمالی‌زاده امروز در آیین افتتاحیه پارک بین فازی مهرشهر افزود: مساحت این پارک 12 هزار مترمربع است که با صرف هزینه پنج‌میلیاردی به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: بعد از حضور من این دومین پروژه‌ای است که در قلب محلات به بهره برداری رسیده که این موضوع نشان دهنده توجه به خواسته‌های شهروندان است.

شهردار کرج با بیان اینکه افتتاح این پارک نقش زیادی در توسعه سرانه فضای سبز منطقه 4 دارد، یادآور شد: بودجه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد رشد داشته است. 

کمالی‌زاده با اشاره به بهره برداری از چند بوستان در آینده ای نزدیک، اظهار کرد: پارک هشت و نیم هکتاری مهر و سه بوستان در خط 4 حصار آماده بهره برداری است که علاوه بر نقش تفرجگاهی، نقش استراحتگاهی نیز برای مسافران عبوری به ویژه مسافران شمالی کشور دارند.

وی ادامه داد: بودجه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج ۵۰ درصد نسبت به گذشته رشد دارد و این نشان دهنده این موضوع خواهد بود که به مسائل زیست محیطی و عرصه های فضای سبز توجه خاص شده است. امید می رود شاهد افتتاح هرچه بیشتر پروژه ها در این بخش باشیم.

کمالی زاده گفت: در حال حاضر چند بوستان در محلات مختلف کرج آماده بهره برداری است که با هماهنگی های اعمال شده به تدریج شاهد افتتاح ابن پروژه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ۱۲ کرج، پارک هشت و نیم هکتاری کیانمهر نیز آماده بهره برداری است، بیان کرد: در کنار آن ۳ بوستان در خط ۴ حصار، داریم که علاوه بر نقش تفرجگاهی، یک استراحتگاه برای مسافرانی خواهند بود که در ترافیک سفر به شمال و ایام عید معطل می مانند. در این راستا مسافران عبوری از البرز  می توانند برای اقامت موقت خود از فضای پارک استفاده کنند و این پارک برای مردم محروم منطقه حصار نیز یک محیط تفرجگاهی مناسب است.

این مسئول به همکاری و همدلی اعضای شورا و حمایت آنان از پروژه‌های مجموعه مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: هر اقدامی که از سوی شهرداری صورت می گیرد با هدایت، رهبری، همفکری و حمایت دلسوزانه اعضای شورا است که امیدواریم با این وحدت شاهد توسعه بیشتر کرج باشیم.

کمالی زاده در ادامه گفت: از زحمات کارکنان مجموعه شهرداری به ویژه پرسنل سازمان سیما، منظر و  فضای سبز و منطقه ۴ شهرداری کرج قدردانی می کنم و امید است با اقدامات بعدی شاهد توسعه هر چه بیشتر منطقه ۴ کرج باشیم.

پروژه‌های نیمه تمام شهر در حال تکمیل است

عباس زارع، رئیس شورای شهر کرج، نیز در این مراسم گفت: با حضور شهردار کرج، پروژه های نیمه تمام شهر فعال شده و با سرعت دنبال می شود‌ و این نشان از پیگیری تکمیل پروژه های شهر به ویژه در بحث توسعه سبز است.

وی در ادامه گفت: این پروژه  ها حاصل دست رنج کارگران، مهندسان، کارشناسان و مدیران مجموعه شهرداری به ویژه کارکنان سازمان سیما، منظر است.

رئیس شورای شهر کرج افزود: در جلسه کمیته بودجه های عمرانی شهرداری کرج، بودجه منطقه ۴ بررسی شد که امید می رود مورد قبول کمیسیون تلفیق قرار گیرد و در صحن علنی نیز تایید شود. 

وی توضیح داد: درست است که پروژه بین فازی مهرشهر در منطقه ای از کرج که به نسبت مرفه است ایجاد شده اما همین‌ محله نیز در مباحثی از جمله توسعه خدمات و گسترش سرانه فضای سبز، کمبود دارد و افتتاح این پروژه در راستای جبران بخشی از این کاستی ها است.

زارع بیان کرد: حدود ۵ تا ۶ پروژه خاص برای حل بخشی از مشکلات منطقه ۴ کرج پیش بینی شده است که یکی از عمده ترین آنها اجرای کنار گذر مهرشهر است که از زیرگذر آیت الله هاشمی رفسنجانی به سمت فرودگاه پیام در حال انجام است.

وی در ادامه گفت؛ فاز اول کنار گذر مهرشهر از زیرگذر آیت الله هاشمی تا ریل راه آهن‌ به زودی به بهره برداری می رسد. ادامه فاز بعدی این پروژه از خط راه آهن تا خیابان‌مسیح پاکدل مهرشهر در سال ۹۸ با اهتمام شهرداری در خصوص رفع تملک و اجرای پروژه پیش خواهد رفت.

رئیس شورای شهر کرج افزود: گره ترافیکی که در بلوار ارم و در سه راه بلوار دانش، وجود دارد و نیازمند حل تملک آن‌ محدوده بود نیز به عنوان پروژه ای مهم دنبال شده است.

وی تاکید کرد: دو تا سه پروژه پارک در مرحله محروم اختر آباد مهرشهر که یکی از آنها پارک چندین هکتاری است، اجرایی شده و امید است سال آتی این پروژه به اتمام برسد.

زارع توضیح داد: پروژه بهسازی بلوار ولیعصر در محله آق تپه نیز از دیگر پروژه های مدنظر بوده که دنبال شده و در پروژه‌های عمرانی منطقه چهار نسبت به سال‌های گدشته، رشد بسیار قابل توجه‌ای داشته است.

وی ادامه داد: پروژه های اجرایی در منطقه ۴ مهرشهر کرج تنها محدود به فازهای یک، ۲ و ۳ مهرشهر نیست و به محلات دیگر از جمله نقاط محروم این منطقه معطوف شده است تا محرومیت زدایی شود.

رئیس شورای شهر کرج در پایان با تاکید بر اجرای پروژه های متعدد در منطقه ۴ شهرداری کرج و در محلات‌ محروم از جمله اختراباد، گفت: در آینده شاهد اجرایی شدن پروژه های بیشتر و تکمیلی در محلات این منطقه خواهیم بود.

توسعه فضای سبز شهری بیش از پیش در حال اجراست 

پیمان بضاعتی پور، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج در تشریح جزییات این پارک عنوان کرد: این پارک با هفت هزار و ۵۰۰ متر فضای سبز به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: ۸۰ هزار گل فصلی و دایمی در این پارک کاشته شده و سیستم آبیاری فضای سبز آن، به صورت قطره ای است.

رییس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج با اشاره به اینکه در این پارک از گونه های مقاوم به بی آبی استفاده شده، گفت: مبلمان شهری آن نیز مطابق استانداردهاست.

بضاعتی‌پور در پایان از افتتاح دو پارک دیگر تا پایان سال‌جاری خبر داد و افزود: بوستان هشت و نیم هکتاری مهر در کیانمهر ۲۰ اسفند و پروژه دو هکتاری همگام در خط ۴ حصار ۲۵ اسفند به بهره‌برداری می‌رسند.

شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر