کد خبر: 736379 A

سامانی به ایلنا خبر داد:

دبیر انجمن شعر تربت جام از برگزاری ششمین فصل آزاد شعر تربت جام در پانزدهم اسفندماه با حضور شاعران تربت جام ، تایباد ، باخرز ، مشهد و شاعر طنزپرداز کشور دکتر اسماعیل امینی خبر داد.

ایرج مظلوم سامانی به خبرنگار ایلنا گفت: فصل‌های آزاد شعر تربت جام از سال ۱۳۹۶ به همت انجمن ادبی ترنم جام و حمایت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت جام آغاز به کار کرده و تابحال پنج فصل را برگزار و اکنون در آستانه برگزاری ششمین فصل آزاد شعر تربت جام هستیم.

وی هدف اصلی برگزاری این فصل های شعر را استفاده حداکثری از پتانسیل شعر شهرستان خواند و گفت: از آنجا که تاکنون همه ی شب شعر ها و همایش های ادبی برگزار شده به صورت موضوعی تنها در برگیرنده طیف خاصی از هنرمندان و مخاطبان بوده است از تمام ظرفیت های شعر استفاده نشده است و با توجه به این اصل که هنرمند با آزادی و بدون محدودیت های مرسوم موضوعی آثار شایسته تری خلق می کند. فصل‌های آزاد شعر تربت جام شکل گرفته و توانسته با شناسایی، تشویق ، معرفی و آموزش افراد با استعداد در زمینه شعر این اتفاق فرهنگی ناب را رقم بزند.

سامانی افزود : شرکت شاعران در فصل های شعر بیشتر نشات گرفته از شوق خود شاعران هست و فرصتی برای حضور تمامی اقشار جامعه در این مهم فرهنگی است و حضور شاعران به قدری گسترده بوده که در هر فصل قریب به سی شاعر اجرای اثر داشته اند .

تربت جام جامعه شعر فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر