کد خبر: 734295 A

دبیر فعالان اقتصادی قم:

دبیر فعالان اقتصادی قم با تصریح بر اینکه اتاق بازرگانی استان‌قم به‌صورت فامیلی اداره می‌شود، تأکید کرد که عملکرد مالی اتاق بازرگانی قم باید شفاف شود.

به گزارش ایلنا از قم، ابوالفضل حجازی،در نشست خبری با اشاره به انتخابات اتاق بازرگانی، اظهار داشت: استان قم برای اولین بار در تاریخ انتخابات‌های اتاق‌های بازرگانی، کمترین تعداد کاندیدا را دارد که در جای خود قابل تأمل است.

وی با تصریح بر اینکه اتاق بازرگانی قم به صورت فامیلی اداره شده و برخی افراد بیش از ۳۰ سال در این اتاق حضور دارند، گفت: این افراد از امکانات اتاق استفاده می کنند ولی بخش خصوصی، تولید و بازرگانی از این اتاق بهره‌ای نبرده اند.

دبیر فعالان اقتصادی قم با بیان این که اتاق بازرگانی قم جزو رتبه‌های آخر اتاق بازرگانی ایران است، خاطرنشان کرد: افرادی که عضو اتاق هستند در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی حضور مثمر ثمری نداشته‌اند.

دبیر فعالان اقتصادی قم با بیان اینکه چرا شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از انجمن‌ها دعوت نشده است اظهار کرد: بنده ۲۲ سال است که کارت بازرگانی دارم ولی یک بار به این شورا دعوت نشده‌ام به نظر می‌رسد در این شورا منافع شخصی پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای انتخابات اتاق بازرگانی قم دبیرخانه فعالان اقتصادی لیستی تنظیم کرده و اعضای جدید و دارای انگیزه و صلاحیت را شناسایی کرده است گفت: امیدواریم که با انتخاب این افراد شاهد تغییرات موثری در روند حرکت و فعالیت اتاق بازرگانی قم باشیم.

حجازی با اشاره به اینکه اقدام قابل توجهی در طول سالیان گذشته از سوی اتاق بازرگانی قم صورت نگرفته است، بیان کرد: آیا سفر برزیل و چین برای استان قم دستاوردی داشته است؟ از مسئولان قم و بخش خصوصی تقاضا دارم که کارنامه چهارساله و بعضا ۳۰ ساله اتاق بازرگانی قم را مطالبه کنند.

وی با اشاره به اینکه افرادی که کارت بازرگانی دارند در انتخاب خود در روز شنبه به انتخاب افراد واجد صلاحیت اهتمام داشته باشند، تاکید کرد: با اعتراض فعالان اقتصادی در کل کشور کارت‌های عضویتی که فقط کارکرد انتخاباتی داشت با دستورالعمل شورای نظارت ابطال شده است.

دبیر فعالان اقتصادی قم تصریح کرد: این بار شانس انتخابات افراد واجد صلاحیت فراهم شده است چرا که پیش از این با کارت‌های عضویت که کارکرد انتخاباتی داشت افراد مشخصی رای می آوردند و این مسئله موجب شده بود انگیزه‌ای برای افراد توانمند در خصوص خدمت به شهر کریمه اهل بیت(س) وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی قم نیازمند تغییرات اساسی است تا شاهد دمیده شدن روح توسعه در این اتاق و به تبع آن در حوزه اقتصاد و بازرگانی قم باشیم، تاکید کرد: پارلمان بخش خصوصی قم ضعیف‌ترین پارلمان بخش خصوصی کشور است؛ مدیران دولتی نمی‌توانند با تکیه بر چنین اتاقی به موفقیتی در حوزه اقتصادی و بازرگانی دست یابند و ضروری است افراد جدید با رویکردهای جدید در عرصه اتاق قم حاضر شوند.

حجازی با اشاره به اینکه امیدواریم که با تغییر اعضای اتاق بازرگانی قم شاهد تغییر در رویه‌های این اتاق باشیم گفت: از مسئولان امر نیز تقاضا داریم که نظارت لازم را در زمینه انتخابات اتاق بازرگانی قم داشته باشند.

وی یادآور شد: شنیده‌ها حاکی است مغازه‌ای در کنار ساختمان اتاق بازرگانی برای روز شنبه اجاره شده است که در این اتاق افراد دعوت شده و پذیرایی شوند تا به لیست مورد نظر رای دهند.

دبیر فعالان اقتصادی قم با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی و افراد دارای کارت بازرگانی در انتخاب خود منافع استان و منافع ملی را مد نظر قرار دهند خاطرنشان کرد: امیدواریم نتیجه انتخابات به نفع استان رقم بخورد و این اتاق به گونه‌ای تغییر یابد که پارلمان بخش خصوصی بتواند در کنار مسئولان عملکرد قابل توجه داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید عملکرد مالی اتاق بازرگانی قم شفاف شده و میزان هزینه و درآمد مشخص شده و در سایت قرار گیرد یادآور شد: افرادی ۲۰ سال است به عنوان نماینده بخش خصوصی در استانداری حضور دارند و اشخاصی هستند که در این حوزه دارای ۱۷ سمت هستند؟ آیا افراد دیگری نیستند که به کار گرفته شوند؟

حجازی اضافه کرد: صندلی برخی افراد در اتاق بازرگانی چهار بار عوض شده است ولی خود آنها همچنان سرجایشان هستند؛ اگر این افراد تاثیرگذار بودند امروز شاهد وضعیت اقتصادی مناسبی برای استان بودیم.

ابوالفضل حجازی اتاق بازرگانی قم اقتصادی قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر