کد خبر: 734219 A

زرگر خبر داد:

مدیرکل اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای پوشش بیمه تامین اجتماعی تمامی قالیبافان البرز، گفت: اکنون در استان البرز 9 هزار و 675 قالیباف فعالیت دارند، که از این تعداد هزار و 200 نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش ایلنا، پرویز زرگر در جلسه کارگروه فرش دستباف که صبح چهارشنبه در سالن جلسات شهدای دولت استانداری البرز تشکیل شد، افزود: وزارت کشور با هدف حمایت و حفاظت از فرش دستبافت دستورالعمل تشکیل کارگروه فرش دستبافت را به تمامی استانداری های کشور ابلاغ کرد.

وی در ادامه افزود: اولین جلسه کارگروه به تبیین اهداف، بیان فرصت ها وحمایت‌هایی که دستگاه‌های مختلف می توانند نسبت به این صنعت داشته باشد، پرداخته شد. 

زرگر گفت: صنعت فرش دستباف جز هنرهای کهن ایران است اما متاسفانه به دلیل غفلت‌های صورت گرفته این صنعت تضعیف شده است از این رو احیا صنعت فرش می‌تواند به ایجاد اشتغال و زمینه سازی فعالیت‌های متفاوت در این حوزه به صورت مستقیم و غیر مستقیم شود.

مدیر کل اقتصادی استانداری البرز با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای پوشش بیمه تامین اجتماعی تمامی قالیبافان البرز، افزود: اکنون در استان البرز 9 هزار و 675 قالیباف فعالیت دارند، که از این تعداد هزار و 200 نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

وی عنوان کرد: وجود این تعداد هنرمند قالیباف نشان می دهد که با بستر سازی می توان زمینه ساز اشتغال در رشته های مختلف در این صنعت شد و یکی از مزیت های صنعت فرش دستبافت این است که در قالب مشاغل خانگی قرار می گیرد.

زرگر با بیان اینکه این کارگروه با اهتمام ویژه ای جهت حمایت از این صنعت اقدام می کند،گفت: حفظ میراث فرهنگی و اشتغال برای کار گروه بسیار حائز اهمیت است و به همین منظور در این جلسه 3 مصوبه به تصویب رسید.

وی افزود: در این نشست مقرر شد اتحادیه فرش دستبافت و صنایع دستی تشکیل شود، همچنین بسته های حمایتی که توسط‌نهادها، ارگان‌ها و ادارت کل که تاکنون ابلاغ نشده، ابلاغ و اعلام شود و در نهایت به وضعیت بیمه ای این قشر از جامعه با دقت نظر بیشتری پرداخته شود تا بتوانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

استان البرز قالیبافی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر