کد خبر: 734210 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز :

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری البرز و سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کرج گفت: مسائل استان را با توجه به حساسیت‌هایی که نماینده عالی دولت در استان دارند، پیگیری می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، خسرو ارتقایی در همایش فرصت‌ها و چالش‌های مهندسی البرز که در پردیس دانشگاه خوارزمی مستقر در کرج برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: با وجود اینکه چندین شهرک صنعتی خصوصی و دولتی در البرز راه اندازی شده لیکن در کنار این توسعه با چالش جدی محدودیت اقلیمی استان مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: با این همه بارگذاری جمعیتی، صنعتی و شهرسازی در استان البرز که تراکم بیش از 500 نفر در هر کیلومتر را دارد، نیاز است که همه متخصصان و مهندسان در کنار توسعه بارگذاری ها به مساله اقلیم و محیط زیست نیز توجه کنند.

ارتقایی گفت: این بارگذاری ها شاید از نظر اقتصادی به نفع منطقه باشد اما مغایر با توسعه است و در درازمدت می تواند آسیب های جدی را وارد کند.

وی ادامه داد: در صورتی که توسعه ناموزون باشد ، اقتصاد و آسایش و رفاه مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.

سرپرست فرمانداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود به  تردد بیش از 45 میلیون خودرو  در بهمن ماه 97 و عبور بیش از 35 میلیون خودرو از 25 اسفند 96 تا 17 فروردین ماه امسال در راه های استان اشاره کرد و گفت: این میزان تردد با زیر ساخت های ضعیفی که البرز دارد صورت گرفته است.

ارتقایی ادامه داد: با هدف کاهش بار ترافیکی در راه های استان، فاز نخست آزاد راه تهران - شمال طبق قولی که مسئولان داده اند در تیرماه سال 98 زیر بار ترافیکی می‌رود، همچنین ادامه همت نیز تا ابتدای جاده چالوس نیز درآینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی افزود: قطار کرج - هشتگرد نیز یکی دیگر از پروژه ها با هدف کاهش بار ترافیکی در راه‌های استان البرز است که با راه اندازی این سه پروژه بخشی از مشکلات ترافیکی مرتفع می شود.

ارتقایی گفت: به هرحال برای ترافیک استان با این مُسکن ها تا حدودی چاره اندیشی می شود و در صورتی که نتوانیم شبکه ریلی را در کشور محق کنیم، چالش های ترافیکی در شرق به غرب و بالعکس را در استان شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مسائل استان را با توجه به حساسیت هایی که نماینده عالی دولت در استان دارند، پیگیری می کنیم افزود: این همت در دستگاه های اجرایی برای حل مشکلات البرز وجود دارد.

خسرو ارتقایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر