کد خبر: 733861 A

استاندار تهران مطرح کرد:

استاندار تهران گفت: ۲۵۰ هزار نفر بین ۱۰ تا ۴۹ سال در استان تهران بی‌سواد هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، چهارمین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی به ریاست محسنی‌بندپی، استاندارتهران مروستی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی، صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان در محل استانداری تهران برگزار شد.

استاندار تهران در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از معیار‌های توسعه یافتگی و توسعه شاخص انسانی کشور‌ها میزان بهرهمندی و برخورداری آحاد جامعه از تحصیلات است گفت: ۲۵۰ هزار نفر بین ۱۰ تا ۴۹ سال در استان تهران بی‌سواد هستند.

نماینده عالی دولت در استان تهران نبود آمار دقیق از بیسوادان را بزرگترین و مهمترین چالش و مانع برای رسیدن به هدف اعلام کرد و گفت: در این زمینه با همکاری مرکز آمار ایران گام موثری در این راه برداشته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد همه دستگاه‌هایی که در این زمینه توانایی کار، کمک و حمایت دارند باید در هم افزایی و رسیدن به هدف کوشا باشند.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه منابع مالی، فضای فیزیکی و تامین منابع انسانی در این زمینه وجود دارد، عنوان کرد: آموزش و پرورش برنامه ریزی کامل برای فراهم کردن زمینه آموزش این افراد را دارد.

انوشیروان محسنی بندپی در ادامه گفت: ما باید نسبت به شناسایی و راهکار‌های موجود تلاش کنیم تا مقابله اصولی و کارشناسی برای افزایش سواد آحاد جامعه داشته باشیم.

استان تهران جامعه دولت مدیرکل آموزش و پرورش منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر