کد خبر: 733817 A

معاون شهردار پاکدشت خبر داد:

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری پاکدشت گفت: دومین دفتر همیاران سلامت اجتماعی در فازدو پارک بانوان با هدف افزایش سلامت اجتماعی راه اندازی شد.

 فرامرز مولایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: پایگاه فرهنگی و اجتماعی ویژه بانوان که در پارک بانوان شهرداری پاکدشت با حضور مسئولان  شهرستانی در دهه فجر افتتاح شد یکی از مطالبات به حق بانوان در حوزه مدیریت شهری و کاهش آسیب‌ها ایجاد همین پایگاه فرهنگی بوده است.

وی هدف از افتتاح این پایگاه  که ویژه بانوان است را این گونه عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین هدف ما از راه اندازی این مرکز، دسترسی آسان بانوان به آموزش‌های شهروندی، مهارتهای زندگی، پایش سلامت، آموزش فرهنگ استفاده از وسایط حمل و نقل، فرهنگ نگهداری از گلهای آپارتمانی، فرهنگ آپارتمان نشینی، استفاده از مشاوره‌های خانوادگی، ایجاد کلاس‌های خوشنویسی و طراحی و کارآفرینی در زمینه‌های هنری (گلیم بافی، خیاطی، سفره آرایی، کار بر روی سنگهای تزئینی ) است.

مولائی علت ایجاد این پایگاه هنری و فرهنگی در پارک بانوان را اینچنین برشمرد و گفت: بانوان در فضای ایمن و مختص به خود به مراتب راحت‌تر می‌توانند فعالیت‌های فرهنگی و هنری را در کنار فعالیت‌های ورزشی با استفاده از امکانات موجود همچون استفاده از فضای سبز جهت ورزش صبحگاهی با حضور مربی، انجام تمرینات ورزشی جهت مسابقات در زمین والیبال ،عضویت در باشگاه و کلوپ ورزشی که به کاهش وزن و شادابی بانوان می‌انجامد داشته باشند.

مولایی استفاده از ظرفیت سمن‌ها و ان جی یوها را یکی از راه‌های برون رفت از مشکلات شهر نشینی دانست و گفت: در نظر داریم با استفاده از پتانسیل‌های موجود در سطح شهر مثل سمن‌های غیر دولتی بتوانیم پایگاه فرهنگی و اجتماعی بانوان را فعال و پویا نگهداریم و در این زمینه نشست‌هایی را با سمن‌ها داشته‌ایم که در آینده از ثمرات آن بهره خواهیم شد.

وی گفت: سمن ها هر کدام بر اساس اهدافی برای شکوفایی شهر شکل گرفته است و استفاده از ظرفیت اعضای آنها می‌تواند ما را در مدیریت این پایگاه‌ها بر اساس نیاز بانوان کمک کنند.

معاون فرهنگی شهردار  در ادامه حوزه هنر را گسترده و پویا دانست و گفت: با توجه به گستردگی حوزه هنر سعی کردیم برای هنرمندان حوزه نمایش نیز با ایجاد سکو و استیچ محیطی؛ فضای  مناسب در داخل پارک ایجاد نماییم تا تئاتر محیطی و نمایش‌های خیابانی با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش فرهنگ منطقه اجرا شود.

وی در پایان راه اندازی دومین دفتر همیاران سلامت اجتماعی در پارک بانوان را از خبرهای این روزهای زمستانی دانست و گفت: اولین دفتر همیاران سلامت اجتماعی در قوهه با هدف افزایش سلامت اجتماعی راه اندازی شد و در نشست‌های صورت گرفته تصمیم گرفته شد تا دومین دفتر نیز در پارک بانوان راه اندازی و قابل بهره برداری شود.
 

سلامت شهرداری فرهنگی و اجتماعی والیبال پارک بانوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر