کد خبر: 733505 A

وحید قبادی دانا:

رئیس سازمان بهزیستی از واگذاری فعالیت‌های این سازمان به بخش‌خصوصی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وحید قبادی دانا در سفر یک‌روزه خود به یزد و بازدید از مرکز جامع توانبخشی فاطمه الزهرا شهرستان تفت اظهار داشت: بخش زیادی از فعالیت حوزه‌های زیرمجموعه بهزیستی به بخش‌خصوصی واگذار شده است.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی برای خدمت به مردم است و کار اصلی هم مردم انجام می دهند، ادامه داد: بهزیستی را کسانی عضو هستند که فرشتگان روی زمین می دانیم و وظیفه داریم در راستای خدمت به آن ها رفع مانع کنیم نه اینکه مانع تراش باشیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه باید راه را هموار کنیم، اضافه کرد: باید بتوانیم از ظرفیت خیران برای انجام امورات و ارائه خدمات بهزیستی بهره ببریم و معتقدیم استفاده از ظرفیت قابل قبول خیرین می‌تواند بهزیستی را در پیشرفت اهدافش کمک کند.

وی با بیان اینکه مراکز نگهداری شبانه روز اولویت اول حوزه توانبخشی در سازمان بهزیستی کشور است، اظهار داشت: خدمات تخصصی ارائه شده در بهزیستی بیشتر از مستمری و کمک‌های موردی است و با وجود مراکز توانبخشی، مراقبتی و مراکز روزانه و شبانه برای توانمندسازی اقدام می‌شود.

قبادی دانا با اشاره به اینکه در این مسیر کاستی‌‌ها و مشکلاتی نیز داریم، عنوان کرد: بودجه سال ۹۷ بهزیستی با صددرصد کسری نوشته شده درحالی‌که ۴۷۰۰ میلیارد تومان نیاز بوده اما با ۲۴۰۰ میلیارد تومان نوشته شده و هنوز ۸۰۰ میلیارد آن تخصیص نیافته است.

وی تصریح کرد: در مدت کوتاه تصدی‌گری در بهزیستی برای پرداخت مستقیم اقدام شده تا شفاف‌سازی شود و براساس تعرفه جدید پرداخت می‌شود که این اعتبار با هدف کمک به مراکز از هشتم اسفند ماه به مراکز واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی به تشریح رویکرد این سازمان در سطح کشور برای تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها پرداخت و عنوان کرد: استفاده از تجربیات روسای سابق بهزیستی مورد توجه قرار گرفته و قطعا تصمیمات سازمان بهزیستی با نظر و مشورت روسای سابق خواهد بود.

بهزیستی یزد توانبخشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر